Чорнобиль не має минулого часу

Дата: 14.12.2017 17:48

Сьогодні у залі засідань відбулася зустріч із ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС – людьми, які ціною власного життя і здоров'я змогли здолати страшну трагедію ХХ століття, що сталася 26 квітня 1986 року. Ця пам'ятна дата - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС,  затверджена указом Президента України 10 листопада 2006 року.

На зустрічі були присутні актив громадської організації «Союз Чорнобиль України», керівництво та працівники міської ради, міські  депутати, учні, педагоги.

Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Зараз цю подію багато хто називає просто днем ліквідатора. Цей день пам'яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної станції.

Як повідомила Людмила Норенко начальник відділу соціального забезпечення виконавчого комітету Глобинської міської ради на території Глобинської Територіальної громади проживає 390 осіб постраждалих внаслідок чорнобильської катастрофи, з них:

46 осіб – І категорії;

112 – осіб – ІІ категорії;

133 особи – ІІІ категорії;

15 дружин померлих громадян І та ІІ категорії;

84 дитини постраждалої внаслідок чорнобильської катастрофи.

Рішенням сьомої сесії першого скликання від 14 квітня 2016 року затверджено міську Програму «Соціальний захист», якою передбачено підвищення ефективності системи соціальної допомоги жителям Глобинської територіальної громади через посилення адресності при її наданні та шляхом включення додаткових заходів щодо соціальної підтримки громадян, вирішення проблем матеріально-технічного, соціально-побутового, культурно-масового характеру, здійснення заходів, спрямованих на надання адресної підтримки незахищених верств населення, пільгової категорії в тому числі і постраждалих внаслідок чорнобильської катастрофи.

Програма фінансується з міського бюджету.

Спеціалісти виконкому міської ради постійно займаються вирішенням багатьох соціальних проблем для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Свою діяльність направляють на забезпечення здійснення передбачених законодавством заходів щодо соціальної захищеності жителів громади на надання пільг і допомог.

В ході зустрічі учасників ліквідації аварії на ЧАЕС привітали міський голова Станіслав Джусь, начальник відділу соціального забезпечення міськвиконкому Людмила Норенко, голова Глобинської районної організації ВГО "Союз Чорнобиль України Олександр Логвин та школярі Глобинської ЗОШ І-ІІ ступенів №3, які,  також,   вручили квіти та  памятні сувеніри, виготовлені школярами власноруч. По закінченню зустрічі учасники зустрічі поклали квіти до памятного знака учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, що розміщується  в центрі міста Глобине.

Біля памятного знаку Учасникам ліквідації аварії  на ЧАЕС