Глобинський район, Полтавська область

28 квітня – Всесвітній день охорони праці

Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 щорічно 28 квітня у Всесвітній день охорони праці в Україні відзначається День охорони праці.

Цього року девіз Всесвітнього дня охорони праці: “Захищене і здорове покоління” збігається із завданнями й метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня.

Для досягнення поставлених цілей в інтересах молодого покоління працівників потрібен узгоджений комплексний підхід до недопущення дитячої праці та популяризації культури безпеки й гігієни праці.

Збереження здоров’я молодого покоління позитивно вплине на розвиток національної економіки.

Відомо, що витрати, які несе держава через виробничі травми та професійні захворювання молоді, у майбутньому стають значно більшими, ніж стосовно дорослих працівників. Адже виробнича травма, яку молода людина отримує на початку свого трудового життя, може призвести до довгострокових порушень її здоров’я, через що вона не зможе бути активним членом суспільства.

Тож, до Дня охорони праці Хорольське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області пропонує провести такі заходи на підприємствах Хорольського, Глобинського, Семенівського районів:

- перевірку нормативної бази, документації, інструкцій з охорони праці для посадових осіб та працівників підприємства;

- позапланові інструктажі з питань охорони праці;

- зустрічі з трудовими колективами;

- збір пропозицій від працівників стосовно покращення стану охорони праці, створення безпечних та нешкідливих умов праці;

- проведення навчально-практичних семінарів з питань безпечного виконання робіт та експлуатації обладнання підвищеної небезпеки;

- показ зразкових робочих місць, належного рівня культури охорони праці при виконанні робіт, передбачених виробничим процесом;

- проведення конкурсу з охорони праці “Кращий об'єкт з охорони праці”;

- проведення заходів із вшанування пам’яті загиблих на виробництві: надання допомоги в облаштуванні могил, відвіданні та наданні матеріальної допомоги сім’ям загиблих, а також працівникам, які отримали травми на виробництві;

- оформлення (оновлення) куточків, стендів, присвячених Дню охорони праці.

Начальник Хорольського відділення управління
виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України
у Полтавській області                                                                                                 В.А. Балюк