Дата: 14.02.2018 08:38

Навчання та перевірка знань з питань охорони праці у посадових осіб підприємств, установ, організацій проводиться під час їх прийняття на роботу та надалі один раз на три роки. Тематичний план і програма навчання цієї категорії працівників складаються на основі Типового тематичного плану й програми навчання з питань охорони праці посадових осіб.

Посадові особи районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, функціональні обов’язки яких пов’язані із забезпеченням охорони праці, спеціалісти науково-дослідних, конструкторських, проектних і технологічних відділів, що займаються проведенням експертизи проектно-конструкторської документації, на яку поширюються вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, а також ті, які виконують розробки з питань охорони праці, керівники підприємств кількістю менше 1000 працівників, керівники служб охорони праці, члени комісій із перевірки знань з питань охорони праці підприємств (крім членів комісій окремих структурних підрозділів) проходять навчання з питань охорони праці у навчальних центрах або галузевих навчальних центрах.

Позачергове навчання й перевірка знань посадових осіб, а також фахівців з питань охорони праці проводяться при переведенні працівника на іншу роботу або призначенні його на іншу посаду, що потребує додаткових знань з питань охорони праці.

Посадові особи, у тому числі фахівці з питань охорони праці підприємств, де стався нещасний випадок (груповий або зі смертельним наслідком), професійне отруєння, повинні протягом місяця пройти позачергове навчання й перевірку знань з питань охорони праці в порядку, встановленому Типовим положенням, якщо комісією з розслідування встановлено факт порушення ними вимог чинних нормативно-правових актів з охорони праці.

Повідомляємо контактні телефони Хорольського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області для інформування страхувальниками про настання нещасного випадку:

тел.: (053-65) 2-44-40, (053-62) 3-43-08;
моб. тел.: 066-102-64-60, 096-190-45-35;
e-mail: horl@fse.pl.ua

Страховий експерт з охорони праці
Хорольського відділення управління
виконавчої дирекції Фонду соціального