A A A K K K
для людей із порушенням зору
Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Правила поведінки в умовах аномальної спеки

Дата: 16.07.2018 10:24
Кількість переглядів: 847

Аналіз наявних страхових ризиків свідчить про зв'язок сезонних високих температур повітря робочих зон з причинами конкретних нещасних випадків на виробництві. Тому нагальною стає необхідність проведення ефективних заходів із попередження нещасних випадків під час підвищення температури повітря.

Керівникам різних рівнів, особливо керівникам робіт в умовах підвищення температури повітря, необхідно більш ретельно планувати виробничі завдання для кожного робочого місця саме з урахуванням можливого негативного впливу на організм працівників підвищених температур, інших небезпечних чи шкідливих факторів, що можуть посилюватись під час спеки.

Щоб компенсувати можливий негативний вплив високих температур, необхідно:

- провести позапланові інструктажі щодо дотримання вимог безпечного ведення робіт та надання долікарської допомоги у разі сонячного та теплового удару, запаморочення;

- проводити медичні огляди на початку робочої зміни працівників, які виконують роботи, що віднесені до робіт із підвищеною небезпекою, або експлуатують об’єкти підвищеної небезпеки;

- доукомплектувати медичні аптечки на робочих місцях;

- забезпечити працівників питною водою;

- збільшити тривалість технологічних перерв будівельним бригадам та обмежити роботу в температурні години пік працівників, які виконують фасадні та покрівельні роботи.

В особливо несприятливих умовах:

- запроваджувати спеціальні графіки з урахуванням оптимальних режимів роботи та відпочинку;

- проводити суворий контроль за використанням відповідного спеціального одягу, спеціального взуття й особливо за наявністю головних уборів.

При необхідності внести тимчасові зміни до правил внутрішнього розпорядку для організації роботи на повітрі в більш сприятливий час доби.

Посилити контроль за дисципліною на водопровідно-каналізаційних об’єктах, оскільки ризики небезпечного впливу шкідливих речовин, а надто в замкнутих просторах (колодязях, камерах, лазах, відстійниках тощо), в умовах підвищеної температури навколишнього середовища зростають у рази.

Слід пам'ятати, що при перебуванні під прямими сонячними променями людина за 30 хвилин отримує тепла достатньо, щоб закип'ятити   3 літри води, – це більше половини всієї крові дорослої людини. Щоб хоч трохи охолодитися, організм випаровує воду, в результаті кров згущується і прокачати її по судинах стає непосильним завданням для серця.

Перша допомога при тепловому ударі повинна бути спрямована на припинення теплового впливу й охолодження організму:

- допоможіть хворому перейти в затінене, добре провітрюване приміщення;

- зніміть одяг, що заважає охолодженню організму й ускладнює вільне дихання;

- допоможіть зайняти горизонтальне положення, якщо це неможливо, посадіть хворого на стілець зі спинкою;

- дайте хворому валідол (під язик), м'ятні краплі або м'ятний льодяник – це полегшить дихання і загальний стан;

- видаліть зубні протези, оскільки можлива блювота;

- дайте випити потерпілому підсоленої води не менше 1 літра за кілька прийомів;

- охолоджуйте тіло, змочуючи його водою, найкращий варіант – загорнутися в мокре простирадло, якщо це неможливо, намочіть рушник і оберніть ним голову, проведіть зволоження одягу і відкритих ділянок тіла, це дозволить вам знизити температуру тіла до оптимальної;

- при важких формах захворювання може знадобитися закритий масаж серця, штучне дихання;

- навіть якщо все йде відносно благополучно, не ризикуйте, викличте екстрену медичну допомогу. У результаті теплового удару можуть розвинутися важкі ускладнення.

 В обов'язковому порядку слід викликати екстрену медичну допомогу за наявності хронічних захворювань (може відірватися тромб, статися інсульт тощо).

Керівник, подбай про безпечні умови праці для працівника до настання біди!!!

 

Страховий експерт з охорони праці

Хорольського відділення управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України у Полтавській області             Д.А. Яременко


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень