A A A K K K
для людей із порушенням зору
Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Що важливо знати одиноким матерям?

Дата: 20.08.2020 15:34
Кількість переглядів: 488

Згідно із Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновителі, якщо у свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька дитини або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку державним органом РАЦС за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини, а також мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію у разі втрати годувальника або соціальну пенсію.

Розмір допомоги визначається як різниця між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу. Дохід для призначення допомоги враховується за попередні два квартали відповідно визначеного Порядку.

З 1 липня постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» змінено порядок призначення допомоги на дітей одиноким матерям. При визначенні права на призначення допомоги на дітей одиноким матерям враховується рівень доходів сім'ї, факт працевлаштування, а також майновий стан сім'ї.

Внесеними змінами передбачено, що допомога не призначається, якщо у складі сім'ї одиноких матерів (батьків) є працездатні особи, які досягли 18-річного віку та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не навчалися за денною формою, не зареєстровані в центрі зайнятості більше ніж три місяці. Вказана норма не застосовується до осіб, які сплачують або за яких сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у розмірі не менше від мінімального сумарно протягом трьох місяців; доглядають за дітьми до трьох років або до шести років, на підставі висновку ЛКК, за тяжкохворими дітьми, за дітьми з інвалідністю, за особами з інвалідністю 1 групи, 2 групи внаслідок психічного розладу, за особами, які досягли 80-річного віку, надавали соціальні послуги.

На обмежений термін надано право на призначення допомоги на дітей одиноким матерям, якщо у складі сім'ї є особа з інвалідністю, яка згідно висновку ЛКК потребує постійного стороннього догляду; або відсутність доходів, пов'язана з тривалою хворобою членів сім'ї, а також багатодітним сім'ям у разі звернення за призначенням допомоги у липні-грудні 2020 року.

Постановою також визначено, що допомога одиноким матерям не призначається, якщо:

- особи, які входять до складу сім'ї, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням допомоги здійснили купівлю або оплатили (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних згідно із соціальними нормативами) на суму, яка на дату купівлі, оплати перевищує 50 тис. гривень;

- у власності сім'ї є друга квартира (будинок), крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території або житла, непридатного для проживання;

- у власності сім'ї є більше ніж один транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа, а також транспортних засобів, отриманих через органи соцзахисту населення, та транспортних засобів, придбаних батьками - вихователями дитячих будинків сімейного типу).

Важливо, що одинокі матері, які не перебувають у шлюбі, не здійснювали купівлю (оплатили послуги) протягом року перед зверненням на суму більшу 50 тис. грн., не мають у володінні дві і більше квартири чи будинки, або два і більше автомобіля, з дати випуску яких менше 15 років, мають право звернутись за призначенням допомоги малозабезпеченим сім'ям. У такому разі питання призначення допомоги як малозабезпеченій сім'ї буде розглянуто незалежно від факту роботи, навчання, здійснення догляду, тощо.

За вказаних вище умов, якщо одинока мати не працює, вона матиме право на призначення допомоги малозабезпеченим сім'ям, у разі, коли середньомісячний сукупний дохід сім'ї не перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї.

Рекомендуємо для визначення права одиноким матерям на призначення допомоги малозабезпеченим сім'ям звернутися протягом серпня-грудня поточного року.

Якщо за рівнем доходів одинокій матері буде визначено право на допомогу, вона буде призначена на один шестимісячний термін.

У разі працевлаштування чи перебування на обліку в центрі зайнятості більше 3 місяців в період, за який враховуються доходи, на наступний термін право на допомогу буде визначатися на загальних підставах.

Звертаємо увагу, що одинокі матері, які в попередньому періоді отримували допомогу, подають лише заяву та декларацію про майновий стан сім'ї.

Заяву з декларацією можна подати у зручний спосіб, зокрема, направивши документи поштою в управління соціального захисту населення райдержадміністрації або через Відділ «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету міської ради.

 

 

 

Начальник відділу соціального

забезпечення виконкому

Глобинської міської ради                                                         Людмила Норенко

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень