На порядку денному – легалізація трудових відносин

Дата: 21.08.2020 13:43

21 серпня 2020 року в приміщенні Глобинської районної державної адміністрації в зв’язку з проведенням, на виконання   доручення Прем`єр-міністра України Дениса Шмигаля та окремого доручення т.в.о. Голови Державної служби України з питань праці Віталія Сажієнка інформаційно — роз’яснювальної роботи щодо запобіганню використання незадекларованої праці, відбулася зустріч заступника голови райдержадміністрації Володимира Лісняка, директора філії Полтавського обласного центру зайнятості Олександра Мороза, головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів управління Держпраці в Полтавській області Владислава Ковтуна та  інспектора праці виконавчого комітету Глобинської міської ради Олександра Логвина, з суб’єктами підприємницької діяльності району.

Посадові особи, що брали участь у зустрічі, розповіли  про підстави та порядок проведення інспекційних перевірок щодо фактів нелегального працевлаштування найманих працівників, адміністративну, кримінальну  та фінансову відповідальність в разі виявлення неоформлених працівників, відповідальність за недопущення інспекторів праці до перевірок чи вчинення їм перешкод, а також щодо ризиків та відповідальності в разі наявності  фактів приховування трудових стосунків завуальованих під цивільно-правові стосунки.

В ході зустрічі   заступник голови райдержадміністрації Володимир Лісняк, директор філії Полтавського обласного центру зайнятості Олександр Мороза та інспектори праці відповіли на запитання присутніх та надали консультації з окремих питань трудового законодавства.

Вже з 1 вересня 2020 року в області буде розпочато проведення інспекційних відвідувань з питань законодавства про працю в частині належного оформлення трудових відносин з найманими працівниками.