Полтавська область, Кременчуцький район

Готуємось до безпечного виконання робіт в осінньо-зимовий період

Дата: 20.10.2020 15:12

Забезпечення належного стану охорони праці на підприємстві стає особливо актуальним в осінньо-зимовий період. Холодна погода вносить свої корективи в експлуатацію машин та механізмів, використання опалювальних приладів створює додаткову небезпеку виникнення пожежі. Роботодавець повинен докласти максимум зусиль для захисту працівників від можливого травмування на виробництві.

Основні причини настання нещасних випадків у цей період – організаційні. І в таких ситуаціях переважає людський фактор. А саме: порушення трудової та виробничої дисципліни, порушення вимог інструкцій з охорони праці, порушення режиму праці та відпочинку, нехтування засобами індивідуального захисту, порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів, особиста необережність. В осінньо-зимовий період збільшується кількість випадків падіння працівників під час пересування пішки та настання дорожньо-транспортних пригод.

Під час роботи в осінньо-зимовий період можуть впливати несприятливі погодні умови: знижена температура повітря, підвищена вологість (дощ, сніг, хуртовина), швидкість повітря (вітер) тощо. За мінусових температур погіршуються умови руху, керування та проведення технічного обслуговування засобів виробництва, виникає небезпека замерзання систем охолодження. Для зменшення впливу несприятливих погодних умов під час проведення робіт в осінньо-зимовий період необхідне вжиття організаційно-технічних заходів щодо підготовки виробничих приміщень, будівель та споруд.

У холодну пору року на відкритому повітрі можливе переохолодження організму людини та обмороження частин тіла, тому кожному роботодавцю необхідно завчасно забезпечити працюючих зимовим спецодягом і взуттям, а також засобами індивідуального захисту.

Необхідно оглянути машини та механізми, особливу увагу слід звернути на роботу гальмівної системи. У випадку замерзання деталі необхідно підігріти, а лід і бруд видалити. Трапи, сходи і майданчики очистити від снігу та льоду. У разі випадання снігу необхідно очищати підходи до робочих місць, механізмів і санітарно-побутових приміщень, за необхідності посипати доріжки піском.

Водію, який перебуває за кермом транспортного засобу в ожеледицю, необхідно бути обачним, їхати з безпечною швидкістю та пам’ятати, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автотранспорту.

Пам’ятайте, що важливою умовою запобігання травматизму в осінньо-зимовий період є проведення на підприємствах навчань з питань охорони праці та позачергових інструктажів для працівників щодо безпечного поводження під час пересування в складних погодних умовах, а водіям транспортних засобів – інструктажів з безпеки дорожнього руху.

Страховий експерт з охорони праці

Хорольського відділення управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України у Полтавській області

Д.А. Яременко