Полтавська область, Кременчуцький район

Фінансування медичних та соціальних послуг, окремих страхових виплат за рахунок коштів Фонду соціального страхування України відновлено

Дата: 27.11.2020 14:20

Працюючи за принципом обов’язковості фінансування витрат, пов’язаних із наданням матеріального забезпечення, страхових виплат, медичних і соціальних послуг застрахованим особам та потерпілим на виробництві, Фонд соціального страхування України (далі – Фонд) є життєво необхідною платформою для мільйонів громадян.

Неабияке суспільне обурення викликали запроваджені з 18 квітня 2020 року обмеження з фінансування за рахунок коштів Фонду медичних і соціальних послуг та окремих виплат для потерпілих на виробництві й застрахованих осіб. Зазначені обмеження мали тимчасовий характер та передбачалися лише на період дії карантину. У свою чергу, Фонд продовжував нараховувати належні суми витрат на медико-соціальні послуги та одноразові страхові виплати потерпілим на виробництві, підтримуючи в різний спосіб громадян та роз’яснюючи, що належні їм допомоги обов’язково будуть здійснені протягом 30 днів після припинення дії обмежень.

26 листопада 2020 року набув чинності Закон України “Про внесення змін до підпункту 2 пункту 5 розділу ІІ “Прикінцеві положення” Закону України “Про внесення змін Закону України “Про державний бюджет України на 2020 рік” від 03.11.2020 № 941-ІХ. Цим нормативно-правовим актом Верховна Рада України відновила фінансування за рахунок коштів Фонду:

1. для потерпілих на виробництві, осіб з інвалідністю:

– витрат на придбання лікарських засобів та виробів медичного призначення, гігієнічних виробів (підгузників, пелюшок);

– спеціального медичного та постійного стороннього догляду, побутового обслуговування;

– додаткового харчування;

– санаторно-курортного лікування;

1. для застрахованих осіб (працюючих громадян):

– лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм.

Також Фондом будуть виплачені одноразові допомоги потерпілим на виробництві або членам їх сімей в разі смерті потерпілих (окрім одноразових допомог родинам у разі смерті від гострого професійного захворювання на COVID-19).

Фондом та управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області, зокрема, будуть вжиті всі необхідні заходи для того, щоб у найкоротші терміни конституційні права застрахованих осіб та потерпілих на виробництві на належні страхові виплати, медичні та соціальні послуги були реалізовані.