A A A K K K
для людей із порушенням зору
Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

3 грудня Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

Дата: 03.12.2020 14:02
Кількість переглядів: 466

Фото без описуЩороку 3 грудня в Україні, як і у всьому світі, відзначається день людей з обмеженими фізичними можливостями. Права осіб з інвалідністю в нашій державі захищає Закон «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

 

Особи з інвалідністю – це не просто категорія людей. Це окремі життя. Окремі трагедії. Окремі людські надії на те, що все буде добре.

 

З 2016 року в громаді діє міська Програма «Соціальний захист», якою передбачено підвищення ефективності системи соціальної допомоги жителям Глобинської територіальної громади через посилення адресності при її наданні та шляхом включення додаткових заходів щодо соціальної підтримки громадян, вирішення проблем матеріально-технічного, соціально-побутового, культурно-масового характеру, здійснення заходів, спрямованих на надання адресної підтримки особам з інвалідністю.

 

Глобинською міською радою відповідно до міської Програми «Соціальний захист» виділено з бюджету громади 35 000,00 грн. територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Глобинської райдержадміністрації для придбання засобів реабілітації в пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації особам з інвалідністю. На ці кошти придбано: 15 ходунків НТ-03-003, 3 крісла колісних, 3 стільці туалетні регульовані сталеві. Жителі громади при необхідності можуть отримали відповідні засоби реабілітації.

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1301 від 03.12.2009 року «Про затвердження Порядку забезпечення осіб з інвалідністю і дітей з інвалідністю технічними та іншими засобами» особи з інвалідністю забезпечуються закладами охорони здоров'я підгузками на підставі медичного висновку за рахунок та в межах коштів державного та місцевих  бюджетів.

 

В 2020 році на забезпечення підгузками з міського бюджету виділено 61915,00 грн. Підгузки надаються 12 особам з інвалідністю та 3 дітям з інвалідністю громади.

 

Щороку міською радою забезпечується проходження реабілітації дітей з інвалідністю в Кременчуцькому міському центрі комплексної реабілітації дітей з інвалідністю департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області. У червні 2020 року 7 дітей з інвалідністю громади пройшли курс реабілітації в Центрі. Для проведення реабілітації з міського бюджету профінансовано 42 350,00 грн. та 27 500,00 грн. для відшкодування транспортних витрат, пов’язаних з перевезенням дітей з інвалідністю до Центру, у супроводі з їх батьками.

 

Щомісячно надається одноразова адресна грошова допомога громадянам у зв’язку з скрутним матеріальним становищем. В 2020 році надано одноразову адресну грошову допомогу 274 особам, які зареєстровані на території громади, на загальну суму 266 000,00 грн.

 

З міського бюджету проводиться виплата компенсації 8 фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги. Для проведення даної виплати у 2020 році  виділено 25 000,00 грн.

 

Також з міського бюджету проводиться відшкодування витрат КП «Глобинське» за безкоштовне перевезення осіб з інвалідністю на міських та приміських маршрутах у визначені дні тижня – вівторок та четвер.

 

Питання забезпечення додатковими соціальними гарантіями осіб з інвалідністю громади, перебуває на постійному контролі відділу соціального забезпечення виконавчого комітету міської ради.

 

Інвалідність – це не вирок. Практика показує, що особи з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства. Тож хочеться побажати витримки, здоров’я, оптимізму, можливості втілити в реальності плани та задуми.

 

 

Відділ соціального забезпечення

виконавчого комітету міської ради


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень