Виправдати довіру виборців

Дата: 09.12.2020 16:42

8 грудня 2020 року відбулася знаменна подія в історії  створення Глобинської громади в її новому розширеному форматі. Цього дня до районного будинку культури з’їхалися  новообрані депутати Глобинської міської ради  з усіх куточків  громади,  щоб розпочати роботу своєї першої сесії.

Всього під час проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року  було обрано 26 депутатів, які представляють вісім політичних партій.  А саме:

3 депутати від Полтавської регіональної організації Політичної партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА-ЗА ЖИТТЯ»: Феденко Олександр Олексійович, Царенко Олег Анатолійович, Приходько Світлана Володимирівна; 2 депутати від Полтавської обласної організації Всеукраїнського об’єднання Свобода: Череп Андрій Вікторович, Череп Іван Вікторович; 3 депутати від Полтавської обласної організації Аграрної партії України: Сьомін Володимир Вікторович, Хмельницький Юрій Вікторович, Шкірко Володимир Михайлович;  2 депутати від Полтавської територіальної організації Політичної партії «Європейська солідарність»: Лобода Світлана Василівна, Полонський Ігор Станіславович; 2 депутати від Глобинської районної організації політичної Партії «Рідне Місто»: Тарасов Сергій Миколайович, Ілляшенко Олександр Петрович; 5 депутатів від Полтавської обласної організації політичної Партії «Довіра»: Авраменко Інна Леонідівна, Архипенко Василь Олександрович, Копанішин Сергій Юрійович, Ведмідь Дмитро Сергійович, Мигович Володимир Яношевич; 5 депутатів від Полтавської обласної організації політичної партії «За майбутнє»: Лазаренко Світлана Віталіївна, Химинець Ярослав Юрійович, Шульженко Юрій Анатолійович, Карайбіда Станіслав Миколайович, Безштанько Олександр Володимирович; 4 депутати від політичної партії «Слуга народу»: Леднік Олег Вікторович, Босько Дмитро Миколайович, Клімов Олег Анатолійович, Жук Оксана Василівна.

Робота сесії  Глобинської міської ради розпочалася з моменту   офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією  рішення про підсумки виборів та визнання повноважень Глобинського міського голови та депутатів.

Після цього таємним голосуванням більшістю депутатських голосів було обрано секретаря Глобинської міської ради. Вдруге підряд депутати міської ради довірили це право Лазаренко Світлані Віталіївні.

Не дивлячись на те, що таке рішення було прийняте більшістю голосів, тобто є прийнятим на законних підставах, частині депутатів, які представляли політичні партії: «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА- ЗА ЖИТТЯ», «Європейська солідарність», «Слуга народу»,   «Довіра» таке рішення не сподобалось і вони покинули залу районного будинку культури,  зірвавши таким чином подальше проведення сесії.

На порядку денному  сесії Глобинської міської ради в цей складний період завершення реформи децентралізації багато надзвичайно актуальних та невідкладних питань,    які віднесені до   компетенції депутатів та які вимагають свого негайного вирішення. Адже, вже з січня наступного року можуть постати проблеми, які не лише створять незручності для жителів громади в   отриманні ними соціальних і адміністративних послуг, але й можуть поставити під загрозу функціонування  освітніх і комунальних закладів, закладів культури та охорони здоров’я.

Тож,  всім депутатам Глобинської міської ради,  кому виборці   надали  повноваження представляти інтереси всієї територіальної громади, слід пам’ятати про свої передвиборчі обіцянки та що від нині,  вони відповідно до п.2 статті 49 Закону України «Про місцеве самоврядування»,  «мають всю повноту прав, що забезпечують їх активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несуть обов'язки перед виборцями, радою та її органами, виконують їх доручення».