Полтавська область, Кременчуцький район

Незабаром 28 квітня – Всесвітній день охорони праці!

Дата: 20.04.2021 15:51

Щороку 28 квітня відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 у нашій країні відзначають День охорони праці.

Пандемія COVID-19 перетворила на кризу світового масштабу всі сфери нашого життя, торкнувшись майже кожного аспекту праці – від ризику передавання вірусу на робочих місцях до ризиків щодо безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), що виникли внаслідок вжиття заходів з ослаблення поширення вірусу.

У 2021 році Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі присвячений залученню потенціалу елементів системи БЗР, визначених у Конвенції 2006 року про основи, що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі (№ 187). У доповіді до Всесвітнього дня охорони праці висвітлено питання про те, як нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем БЗР включно зі службами безпеки та охорони здоров'я на роботі як на національному рівні, так і на рівні підприємств.

Хорольське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області пропонує роботодавцям запланувати та провести такі заходи з відзначення Дня охорони праці у 2021 році:

- перевірку нормативної бази, документації, інструкцій з охорони праці для посадових осіб та працівників підприємства;

- позапланові інструктажі з питань охорони праці;

- збір пропозицій від працівників стосовно поліпшення стану охорони праці, створення безпечних та нешкідливих умов праці;

- показ зразкових робочих місць, належного рівня культури охорони праці при виконанні робіт, передбачених виробничим процесом, ведення документації з охорони праці;

- конкурс з охорони праці: “Кращий об'єкт з охорони праці”;

- вшанування пам’яті загиблих на виробництві: надання допомоги в облаштуванні могил, відвідання та надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих, а також особам з інвалідністю від трудового каліцтва;

- знайти можливість морального та матеріального стимулювання працівників;

- оформлення (оновлення) куточків, стендів, присвячених охороні праці.

Скористайтеся можливістю для підвищити обізнаності працівників та активізації діалогу щодо важливості створення та інвестування в стійкі системи БЗР, спираючись на регіональні та національні ініціативи щодо запобігання поширенню COVID-19 на робочих місцях!

Страховий експерт з охорони праці

Хорольського відділення управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України у Полтавській області

Д. Яременко