A A A K K K
для людей із порушенням зору
Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Запобігання травмуванню працівників під час збирання зернових культур

Дата: 21.07.2021 16:36
Кількість переглядів: 270

Найбільш травмонебезпечним періодом у сільськогосподарському виробництві є проведення зернозбиральних робіт. Це зумовлено максимальним напруженням, перенасиченістю праці, що призводить до помилкових дій, нехтуванням безпекою та відсутністю належного контролю за безпечним виконанням робіт з боку інженерно-технічного персоналу.

Першопричинами нещасних випадків є порушення трудової і виробничої дисципліни, недоліки під час навчання безпечних прийомів виконання робіт, порушення правил дорожнього руху, допуск до роботи без проведення відповідного навчання та перевірки знань з питань охорони праці, невиконання вимог інструкцій з охорони праці та пожежної безпеки, а також численні технічні причини: конструктивні недоліки, недосконалість технологічних процесів, незадовільний технічний стан машин, сільськогосподарської техніки й обладнання тощо.

Слід зазначити, що сьогодні найактуальнішими питаннями в галузі охорони праці є стимулювання роботи в частині зменшення ризику травмування на виробництві та професійної захворюваності, налагодження дієвого контролю, якісного навчання безпечних прийомів праці, належна організація проведення відповідних інструктажів, навчання та перевірки знань з охорони праці, проведення періодичних медоглядів працівників, посилення відповідальності роботодавців за функціонування системи управління охороною праці (СУОП).

Не менш важливим на сьогодні стало питання про перегляд існуючих підходів до організації праці у сільськогосподарському виробництві з тим, щоб вони базувались насамперед на пріоритеті життя та здоров’я працівників. Також потребує уваги мотивація до безпечної праці як роботодавця, так і виконавця, посилення їхньої відповідальності, організація спецпідготовки працівників, зайнятих на роботах підвищеної небезпеки.

Здійснення цих та інших заходів не потребує значних матеріальних витрат, але водночас вони сприяють збереженню життя і здоров’я хліборобів, зменшенню матеріальних і моральних збитків.

На жаль, сумні факти, що траплялися під час жнивної кампанії минулих років, нагадують керівникам про необхідність недопущення порушень та відповідального ставлення до безпеки працівників. Адже важливі не лише своєчасність та якість збирання врожаю, а й збереження життя і здоров’я людей, які працюють на жнивах.

 

Страховий експерт з охорони праці

Хорольського відділення управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України у Полтавській області

Д. Яременко


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень