Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

До уваги жителів багатоквартирних житлових будинків!

Дата: 01.12.2021 17:34
Кількість переглядів: 385

Фото без описуГлобиньке УЕГС повідомляє, основні правила технічної експлуатації газорозподільної системи визначені розділом III Кодексу газорозподільних систем.

Згідно пункту 1-2 глави 1 розділу III Кодексу ГРМ експлуатацію газорозподільних систем
здійснюють виключно Оператори ГРМ.

Технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових газових мереж у багатоквартирному будинку здійснюється на умовах договору, укладеного між співвласниками/особою, уповноваженою на це співвласниками, і суб’єктом, що має право на виконання таких робіт.

При цьому види робіт, які входять до технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в житлових будинках та здійснюються виключно Операторами ГРМ, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику в нафтогазовому комплексі, відповідно до Закону 'України «Про житлово- комунальні послуги».

Відповідно до вимог Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15 травня 2015 року № 285, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 08 червня 2015 року за № 674/27119 (далі - ПБСГ), у випадку незабезпечення технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових газових мереж у багатоквартирному будинку розподіл природного газу припиняється.

У свою чергу, співвласниками будинку є — власники квартир або нежитлових приміщень у
багатоквартирному будинку (стаття 382 Цивільного кодексу України, стаття 1 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»).

Співвласники будинку мають визначити шляхом прийняття-рішення варіанти договірних
відносин по технічному обслуговуванню внутрішньобудинкових систем газопостачання у
багатоквартирному будинку.

Відповідно до статті 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» рішення зборів співвласників оформляється протоколом, який підписується усіма співвласниками (їх представниками), які взяли участь у зборах, кожен з яких ставить підпис під відповідним варіантом голосування («за», «проти», «утримався»), за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики.

Форма протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку затверджено «наказом-

Мінрегіону від 25.08.2015 № 203 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 08.09.2015 за №1083/77528).

Тобто співвласники багатоквартирного будинку мають па зборах прийняти рішення, яке оформлюється протоколом за встановленою формою щодо визначення особи, яка буде здійснювати технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем газопостачання (у даному випадку рішення вважається прийнятим зборами співвласників, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 75 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку (частина шоста статті 10 «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»).

Згідно п.8 ч.І ст. 1 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», «Про житлово- комунальні послуги», колективний договір про надання комунальних послуг (далі - колективний договір) - договір про надання комунальних послуг, який укладається з виконавцем комунальних послуг за рішенням співвласників (на умовах, визначених у рішенні співвласників (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку) та є обов’язковим для виконання всіма співвласниками.

Статтею 14 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», якою визначено, особливості укладання, зміни і припинення договорів про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку.

Частиною 1, ст.14 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» встановлено, за рішенням співвласників багатоквартирного будинку, прийнятим відповідно до закону, з виконавцем відповідної комунальної послуги (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і послуг з постачання та розподілу електричної енергії) укладається договір про надання комунальних послуг, а саме:

  1. індивідуальний договір з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем, що укладається кожним співвласником багатоквартирного будинку самостійно, за умови що співвласники прийняли рішення про вибір відповідної моделі організації договірних відносин та дійшли згоди з виконавцем комунальної послуги щодо розміру плати за обслуговування внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку;
  2. колективний договір, що укладається від імені та за рахунок усіх співвласників багатоквартирного будинку управителем або іншою уповноваженою співвласниками особою:
  3. договір про надання комунальних послуг з колективним споживачем, що укладається з об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку або іншою юридичною особою, яка об’єднує всіх співвласників такого будинку та в їхніх інтересах укладає відповідний договір.

Співвласники багатоквартирного будинку (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку) самостійно обирають одну з моделей організації договірних відносин, визначених цією частиною, за кожним видом комунальних послуг (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і послуг з постачання та розподілу електричної енергії).

У межах одного багатоквартирного будинку дозволяється обрання різних моделей організації договірних відносин за різними видами комунальних послуг.

Діючим законодавством безальтернативно встановлено, що ВБСГ багатоквартирного будинку є невід'ємною частиною інженерних комунікацій багатоквартирного будинку та знаходиться в спільній власності усіх власників багатоквартирного будинку.

Таким чином з метою забезпечення належної роботи та безаварійного експлуатування газових мереж співвласникам будинків необхідно визначитися з варіантом договірних відносин по технічному обслуговуванню внутрішньобудинкових систем газопостачання у їх багатоквартирному будинку.

 

Завантажити Зразок протоколу зборів співвласників


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень