Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Третє щеплення проти коронавірусу: як отримати бустерну дозу та що з COVID-сертифікатом

Дата: 18.01.2022 11:10
Кількість переглядів: 221

Фото без описуІз 6 січня ревакцинація проти коронавірусу бустерною дозою в Україні стала доступна для всіх дорослих. Наскільки ефективна бустерна доза, як її отримати та як вона вплине на дію COVID-сертифіката?

 

 

 

Бустерна і додаткова доза — це одне й те саме?

Ні. Бустерну (ревакцинальну) дозу вводять для закріплення тривалішого захисту організму проти коронавірусу, адже з часом ефективність вакцин знижується. Наприклад, ефективність захисту вакцини Pfizer проти інфікування COVID-19 за шість місяців після щеплення другою дозою знижується до 47%. А втім, захист від госпіталізації залишається доволі високим — 93%.

Попередні дані досліджень показують, що бустерна доза посилює ефективність вакцини та забезпечує кращий захист від нового штаму «Омікрон».

Додаткову дозу роблять для кращого захисту людей, які через стан свого здоров’я (перенесену операцію або захворювання) мають ослаблений імунітет порівняно з іншими. Тож для таких людей третє щеплення є додатковим, а четверте — бустерним.

Хто може отримати бустерну дозу?

Із 6 січня МОЗ дозволило щеплювати ревакцинальною дозою всіх громадян віком від 18 років, незалежно від того, яким препаратом їм робили попередні щеплення проти коронавірусу. МОЗ рекомендує колоти бустерну дозу через 6-9 місяців після отримання другої вакцинації.

Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини проти COVID-19, теж зможуть отримати бустерну дозу. Для них оптимальний період — 3-6 місяців після додаткової дози.

Як отримати третю дозу?

Якщо з часу завершення повного курсу вакцинації проти коронавірусу вже минуло пів року, ви можете отримати бустерну дозу в будь-якому пункті щеплення. Також можна звернутися до свого сімейного лікаря, щоб він вас скерував.

 

Якою вакциною роблять бустерне щеплення?

Перевагу надаватимуть мРНК-вакцинам — Moderna або Pfizer — незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac, рекомендують вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

Якщо мРНК-вакцин не буде, бустерну дозу можна зробити іншим препаратом, згідно з дозволеними в Україні схемами.

Що буде з COVID-сертифікатом після ревакцинації?

Після введення ревакцинальної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме впродовж 270 діб (близько 9 місяців) із дати її введення. 

Згенерувати цифровий документ можна буде в «Дії» орієнтовно наприкінці січня 2022 року, обіцяють у МОЗ. Доти буде чинним сертифікат про попередню повну вакцинацію.

Новий сертифікат міститиме дані тільки про останню з вакцин. Тобто якщо людина перші два щеплення зробила препаратом CoronaVac, а бустерне — мРНК-вакциною, то вона зможе потрапити до країн, де CoronaVac не схвалений.

А втім, перед подорожами слід перевіряти умови в'їзду до країни, оскільки умовою в'їзду до деяких країн ЄС є щеплення щонайменше двома дозами препарату, визнаного в Євросоюзі.

Що ще змінює бустерна доза для подорожей?

Зараз країни ЄС поступово починають впроваджувати нові правила в’їзду.

Європейська комісія вирішила з 1 лютого скоротити термін дії сертифікатів з 12 до 9 місяців. Тобто якщо ви щепилися у травні та станом на 1 лютого у вас минуло понад 9 місяців від часу введення другої дози, ваш документ вважатиметься недійсним для в’їзду. 

Саме бустерна доза продовжує термін дії COVID-сертифікату ще на 9 місяців.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень