Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Кременчуцьке районне управління ГУ ДСНС України у Полтавській області ІНФОРМУЄ:

Дата: 27.06.2023 15:17
Кількість переглядів: 114

Фото без описуВ період жнивної компанії загрозливу обстановку для нового врожаю створюють спекотна погода, сухі хліба, несправний стан деяких хлібозбиральних агрегатів, а також людська недбалість та безвідповідальність. Тому у цей напружений період, аграріям, рятувальникам та усім громадянам необхідно об’єднати зусилля, аби не допустити вогонь на полях та у місця зберігання врожаю, забезпечити населення хлібом та до зернини зберегти вирощене.

У період збирання врожаю категорично забороняється:

- палити біля хлібних масивів;

- розкладати багаття на полях та поблизу них;

- спалювати стерню, післяжнивні залишки;

- полювати неподалік ланів;

- допускати проїзд чи стоянку техніки, окрім спеціально обладнаної, ближче, ніж за 100 метрів від хлібних масивів;

- встановлювати туристичні намети ближче 100 метрів від поля;

- під час жнив ходити по перекритим тимчасовим дорогам та стежкам.

Дорослі повинні подбати, щоб діти не бавилися з вогнем поблизу хлібних масивів.

Керівникам агропідприємств необхідно вжити заходів щодо недопущення випалювання стерні та післяжнивних залишків, яке може призвести як до займання ще нескошених полів, так і розташованих поруч лісових масивів.

Випалювання стерні, сухої трави, поживних залишків соломи на полях може призвести до пожеж на сусідніх полях, на територіях приватних домоволодінь, лісопосадках, відключень повітряних ліній електропередачі надвисокої напруги. Це завдає державі великі матеріальні та економічні збитки. Дим, який виникає внаслідок горіння та тління, потрапляє до населених пунктів чим створює задимлення територій та завдає шкоду навколишньому середовищу.

Особу, яка здійснювала спалювання сухостою буде притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Самовільне випалювання рослинності або її залишків» тягне за собою накладання штрафу на громадянина від 3060 до 6120 гривень та на посадових осіб від 15300 до 21420 гривень.

Дотримання правил пожежної безпеки під час збирання врожаю – обов’язок кожного громадянина.

У випадках виникнення пожежі треба негайно повідомити до Служби порятунку за номером «101». До приїзду пожежних-рятувальників необхідно гасити вогонь наявними силами та первинними засобами пожежогасіння аби запобігти поширенню пожежі.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень