Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Пригодницько-історичний екшн «Довбуш» Олеся Саніна виходить у національний прокат 24 серпня

Дата: 07.08.2023 15:48
Кількість переглядів: 151

Фото без описуПісля років роботи історія про незламність духу, боротьбу за свободу, нестримне кохання та справедливість виходить у широкий кінотеатральний прокат до дня незалежності – знакову дату для кожного українця.

«Ми недарма обрали прем’єрну дату 24 серпня. Це щорічне нагадування – ми вільні та незалежні, і сьогодні вкотре виборюємо це право не лише на полі бою, а й в культурі, бізнесі, політиці...повстанець олекса так само прагне справедливості та виборює свою та свободу свого народу, як і мільйони українців сьогодні. Ми очікуємо, що це кіно збере біля великих екранів сотні тисяч українців і нагадає, чому українська нація бореться й обов’язково переможе»,– Надія Коротушка, директорка кінотеатрального напрямку в film.ua distribution.

«Для нас дуже важливо підтримати українців у ці складні часи та показати, що боротьба за незалежність триває не рік, не вісім, а впродовж багатьох століть. Рішення випускати стрічку саме 24 серпня було одностайним: нас підтримали не лише колеги-дистриб‘ютори, а й партнери. Ми щиро сподіваємося, що в ці буремні часи це кіно стане для багатьох тим самим ковтком натхнення та віри в майбутню перемогу», – Максим Асадчий, генеральний продюсер стрічки.

Сучасне прочитання одного з найколоритніших історичних постатей повертає нас у хviii століття, коли українська нація вкотре зазнає утисків й опиняється під владою московської держави та речі посполитої. Саме тоді на покутті починає діяти загін опришків під керівництвом олекси довбуша, який протидіяв жадібним та жорстоким панам і захищав знедолених українців. Карпатський лицар пропагував істинно українські цінності майже три сторіччя тому.

«Я безмежно вдячний усім тим, хто допоміг зняти наш фільм і усім, хто його вже довго і з нетерпінням чекає. Прокат фільму "довбуш" декілька разів переносився. Ворог не давав нам шансу зібратися в кінозалах. Але врешті ми вирішили вийти в прокат, бо це для нас теж є ознакою, що ми не здалися і ніколи не поступимося нашою свободою. Ми зробимо все можливе щоб фільм побачили і на передовій і за кордоном. І врешті дата виходу – 24 серпня, день незалежності україни. І день, коли перестало битися палке серце олекси довбуша, але він, як ми вже знаємо, обманув смерть»,– Олесь Санін, режисер фільму.

Картина відтворює унікальну атмосферу xviii століття, у якому жив та боровся олекса довбуш. Майстерне відтворення дійсності стало можливим не лише завдяки фольклорним експедиціям у карпатах, а й консультаціям істориків, етнографів, працівників музеїв україни, священників, експертів з геральдики, експертів з історії зброї, реконструкторів історичних битв.

Команда проєкту відроджувала ремесла та реставрувала унікальні техніки бою, вивчала музичну, матеріальну і нематеріальну культуру часу, в якому розгортаються події фільму. Зніманню картини передувало ретельне вивчення «доби довбуша» з польських та українських архівних документів, численних літературних джерел, історичних монографій.

Синопсис. Карпати. Початок 18 століття. Жорстоке правління польської шляхти змушує гуцулів тікати в гори. Двоє братів, олекса та іван довбуші, опиняються поза законом і стають опришками. У пошуках помсти панам за вбивство батьків довбушів, брати стають ворогами один одному. Один прагне грошей, другий – справедливості. Гуцули починають повстання, яке очолює олекса. Шляхта робить усе можливе, аби знищити довбуша. Але він їх перехитрив. І розрослася легенда про карпатського лицаря. Легенда, що надихає покоління тих, хто бореться за свободу рідної землі. Про силу і любов олекси довбуша, про зраду і кривду. Про те, як він жив і як обманув смерть.

Фільм створено кінокомпанією Pronto Film за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Кінотеатральною дистрибуцією фільму на території України займаються компанії Kinomania Film Distribution і FILM.UA Distribution.

Державне агентство України з питань кіно


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень