A A A K K K
для людей із порушенням зору
Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Інформація для осіб з інвалідністю щодо можливості отримання комплексних реабілітаційних (абілітаційних) послуг в реабілітаційних установах

Дата: 22.09.2023 15:21
Кількість переглядів: 117

З метою інформування осіб з інвалідністю щодо можливості отримання комплексних реабілітаційних (абілітаційних) послуг в реабілітаційних установах Департамент соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації повідомляє про наступне.

На сьогоднішній день відновили свою діяльність реабілітаційні заклади:

  • Державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю» с. Лютіж Вишгородського району Київської області;
  • Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Поділля» м. Вінниця;

Державний центр комплексної реабілітації для людей з інвалідністю «Донбас-Прикарпаття» м. Івано-Франківськ.

Надання комплексних реабілітаційних (абілітаційних) послуг для осіб з інвалідністю у державних реабілітаційних закладах здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю» від 06.10.2005 №2961-IV та Порядку здійснення реабілітаційних заходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.01.2022 №31.

Для отримання послуг комплексної 'реабілітації у державному реабілітаційному закладі отримувач послуг або його законний представник чи уповноважена особа повинні подати заяву до виконавчого органу сільської,селищної, міської, районної у місті (в разі її утворення) ради або до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної держадміністрації за зареєстрованим місцем проживання (перебування) отримувача.

Реабілітаційні заклади здійснюють комплексну реабілітацію осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю шляхом реалізації заходів з реабілітації у сфері охорони здоров’я, соціально-економічних, психологічних, педагогічних, професійних та інших реабілітаційних заходів, спрямованих на відновлення чи максимально можливу компенсацію обмежень життєдіяльності, відновлення здоров’я та трудових навичок осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, корекцію психічних процесів, здобуття такими особами освіти, їх трудову зайнятість незалежно від категорії і причин інвалідності.

На даний час здійснення професійних реабілітаційних заходів реабілітаційними установами тимчасово призупинено.

Тривалість реабілітаційного процесу, обсяги, зміст реабілітаційних заходів визначаються реабілітаційною комісією реабілітаційної установи залежно від вимог індивідуальної програми реабілітації з урахуванням реабілітаційного потенціалу отримувача та реабілітаційного прогнозу і зазначаються в індивідуальному плані реабілітації.

Направлення до реабілітаційних закладів на реабілітацію здійснюється відповідно до Порядку здійснення реабілітаційних заходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.01.2022 №31 та наказу Міністерства соціальної політики України від 24.06.2022 №186 «Про затвердження форм документів щодо надання комплексних реабілітаційних (абілітаційних) послуг».

Індивідуальна програма особи з інвалідністю має бути заповнена згідно вимог наказу Міністерства охорони здоров’я від 08.10.2007 № 623 «Про затвердження форм індивідуальної реабілітації інваліда, дитини-інваліда та Порядку їх складання» із зазначенням обсягу, терміну та місця проведення реабілітаційних заходів, що дасть можливість фахівцям закладів своєчасно, якісно та в повному обсязі надати послуги особам з комплексної реабілітації за видами та формами реабілітаційних заходів.

Послуги з комплексної реабілітації, у тому числі харчування та проживання, особам з інвалідністю надаються безкоштовно.

Враховуючи вище наведене просимо інформувати осіб з інвалідністю про можливість отримання комплексних реабілітаційних (абілітаційних) послуг' в вищевказаних реабілітаційних закладах.

Більш детальну інформацію щодо умов надання послуг реабілітаційними закладами можна знайти на офіційних веб-сайтах цих закладів.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень