A A A K K K
для людей із порушенням зору
Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

«Пробація – мотивація позитивних змін особистості»

Дата: 05.02.2024 16:19
Кількість переглядів: 142

До дев’ятої річниці служби пробації.

Фото без опису

Усі ми знаємо, що за будь-який злочин має бути покарання. Але також загальновідомий факт – в’язниця не виправляє правопорушника. Більше того, перебуваючи тривалий час в ізоляції від суспільства, така особа втрачає соціальні зв’язки, навички самостійно вирішувати свої проблеми, після звільнення з установ виконання покарань не може працевлаштуватися, і як наслідок – вчиняє новий злочин. З точки зору психології також спостерігаються невідворотні процеси: людина потрапляє в кримінальний світ і зазнає негативного впливу.  Зважаючи на це, у багатьох європейських країнах ув’язнення розглядається як крайня міра покарання – виключно по відношенню до осіб, які становлять загрозу для життя і здоров’я інших людей і реабілітацію яких варто розпочинати в умовах тимчасової ізоляції.

 Альтернативою тюремному ув’язненню є пробація. Пробація – новий термін в українському законодавстві, який з’явився із прийняттям у 2015 році Закону України «Про пробацію». У широкому розумінні – це покарання за злочин без позбавлення волі. Система пробації передбачає роботу з правопорушниками без ізоляції їх від суспільства – надання їм соціальної та психологічної підтримки та допомоги. І, звісно, це нагляд і контроль.

Пробація – шанс засудженому лишитися повноцінним і повноправним членом громади, але це й відповідальність людини за скоєні злочин.

Пробація не просто контролює поведінку правопорушників, залишених судом для відбування покарання у громаді, але й надає їм необхідну підтримку у вирішенні проблемних питань, а також сприяє позитивним змінам у ризикованій поведінці. В основі – індивідуальний підхід до кожної людини, аби за допомогою спеціальних так званих інструментів пробації виявити проблеми, які найімовірніше призвели до вчинення правопорушення, та розробити і реалізувати комплекс заходів, у тому числі соціально-виховного характеру, для їх усунення. Правильно визначена проблема дає розуміння, чому людина так живе, з ким спілкується і чому вчинила злочин.   

На жаль, злочини вчиняють і неповнолітні громадяни, тому вини також є клієнтами пробації.  Пробація щодо неповнолітніх - це пробація стосовно осіб віком від 14 до 18 років. Пробація здійснюється з урахуванням вікових, психологічних особливостей неповнолітніх та  спрямована на забезпечення їх нормального фізичного і психічного розвитку, профілактику агресивної поведінки, мотивацію позитивних змін особистості та поліпшення соціальних стосунків.

В умовах воєнного стану, уповноважений орган пробації продовжує сумлінно виконувати свої обов’язки: приймає підоблікових у визначені дні, проводить індивідуально-профілактичні роботи, надає консультації та інше. Клієнти пробації беруть безпосередню участь у захисті незалежності та територіальної цілісності  України. З початком військових дій  клієнти пробації   виконують бойові завдання по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів.

Партнерство в пробації – це об’єднання можливостей різних організацій та установ для забезпечення ефективності пробації: від вирішення криміногенних потреб клієнтів пробації до розвитку волонтерства в пробації та формування у суспільства довіри до пробації як інституції, що сприяє підвищенню безпеки в громадах. Пробація не надає соціальних послуг і не має ресурсів для вирішення таких питань, як, наприклад, працевлаштування чи забезпечення місцем проживання осіб у конфлікті з законом. Але завдяки партнерським організаціям ці та інші проблеми вирішуються. А головне – у клієнтів пробації з’являється шанс на повноцінне життя без спокуси вчинення нових правопорушень.

Також дуже важливу роль у роботі  пробації відіграють волонтери. Основне завданням волонтерів пробації - сприяння органу пробації у здійсненні нагляду за засудженими та проведення з ними соціально-виховної роботи. Волонтери пробації здійснюють свої повноваження під керівництвом персоналу органу пробації. Волонтерська діяльність в пробації – це велика соціальна відповідальність та певний ризик, тому до здійснення волонтерства можуть бути допущені виключно громадяни, які це усвідомлюють та мають навички вирішення конфліктних та складних ситуацій. Кандидати у волонтери мають пройти відбір та навчання. Запрошуємо всіх бажаючих для співпраці з уповноваженим органом пробації в якості волонтерів. Для отримання більш детальної інформації пропонуємо звертатися за такими контактами:

 м Глобине, вул. Центральна, 189 Кременчуцький районний сектор №1 філії Державної установи «Центр пробації» у Полтавській області, тел.+380500338302

Фото без опису

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень