Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Нотаріуси подаватимуть повідомлення про оренду нерухомості виключно в електронній формі: Уряд удосконалив порядок

Дата: 29.06.2026 09:23
Кількість переглядів: 89

У Головному управлінні ДПС у Полтавській області повідомляють, що Кабінет Міністрів України оновив процедуру інформування податкових органів про нотаріальне посвідчення договорів оренди об’єктів нерухомості. Відтепер нотаріуси подаватимуть відповідні повідомлення виключно в електронному форматі, що спростить обробку даних і пришвидшить їх надходження до інформаційних систем ДПС.

Фото без опису

Електронне подання повідомлень відбуватиметься із використанням кваліфікованого або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису нотаріуса.

Форма повідомлення також зазнала змін. Зокрема, її доповнено обов’язковим реквізитом – реєстраційним номером облікової картки платника податків – нотаріуса. Крім того, документ містить окремі розділи з відомостями про нотаріуса, орендодавця, орендаря та об’єкт нерухомості.

Таким чином, процес взаємодії між нотаріусами та контролюючими органами переводиться в більш автоматизований формат.

Впроваджені зміни сприятимуть більш ефективному адмініструванню податку на доходи фізичних осіб із доходів, отриманих від здавання нерухомого майна в оренду, завдяки своєчасному отриманню інформації про укладені договори.

Довідково:

Постанова Кабінету Міністрів України від 4 червня 2026 р. № 698 «Про затвердження зразка повідомлення про нотаріальне посвідчення договору оренди об'єктів нерухомості»

 

Головне управління ДПС у Полтавській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень