Перелік організацій, до яких можна звернутися за консультацією та допомогою

Департамент соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації - (0532) 68-51 -67.

Полтавський обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді -(0532)60-73-93.

Служба у справах дітей Полтавської обласної державної адміністрації -

(0532) 57-97-93 або 50-27-27.

Благодійна організація «Світло надії» тел. (05322) 2-06-20 або (0532) 60-60-81.

Національна «гаряча лінія» з запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та тендерної дискримінації 0-800-500-335, або з мобільного 116-123 вона працює цілодобово.

Національна дитяча «гаряча лінія» 0-800-500-225116-111 (з мобільного). Гаряча лінія для жертв домашнього насильства 15-47.

Гаряча лінія безоплатної правової допомоги - 0-800-213-103.

4 ознаки домашнього насильства:

Домашнє насильство  завжди здійснюється з
  наміром отримання певного ефекту і переваги

Сутність домашнього насильства полягає,

насамперед, в порушенні особистих прав та свобод людини

Насильство унеможливлює самозахист людини:

матеріальна, фізична, інтелектуальна чи психологічна перевага використовується одним членом сім’ї проти іншого, для його поневолення.

Ця дія завдає шкоди -економічної, фізичної,   емоційної, психологічної. Але якщо фізичні ушкодження помітні, то розгледіти психологічну шкоду буває важко.

Домашнє насильство - злочин, а не сімейна справа

З січня 2018 року в нашій країні діє Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який визначив домашнє насильство як діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами.

Законом визначено коло осіб, на яких розповсюджується його дія, це не лише дружина, діти та чоловік, а й бабусі, дідусі, колишнє подружжя, люди, які мають спільну дитину чи живуть у громадянському шлюбі, наречені, брати,сестри

За статистичними даними Міністерства соціальної політики: кожна 5 жінка в Україні стикалася з тією чи іншою формою насильства, страждають від цього і чоловіки. Втім, 90% постраждалих від насильства - саме жінки.

За І півріччя 2020 року в Полтавській області зафіксовано 2031 звернення з приводу домашнього насильства, що у три рази більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, з них 78 % - від жінок, 19 % - від чоловіків та 3% дітей.

Пандемія СОУШ-19 поглибила низку складних соціально-економічних викликів у суспільствах по всьому світу - особливо помітними стали проблеми тендерної та фінансової нерівності.

Режим соціальної ізоляції, введений у багатьох країнах для уповільнення поширення захворювання, посилив іншу вже раніше наявну пандемію - домашнє насильство.

Якщо ви зазнали будь-якого з видів насильства або розумієте, що існує загроза його скоєння, пам’ятайте, що найголовніше правило -

НЕ МОВЧАТИ!

Розкажіть друзям, знайомим, сусідам або родичам про такі факти. Попередьте їх про можливу небезпеку та попросіть звернутися до поліції в разі необхідності. Тримайте постійний контакт із довіреною особою, щоб вона знала, чи все у вас гаразд.

Для отримання екстреної допомоги необхідно звернутися за

наступними номерами:

1. Екстрений виклик поліції «102» (цілодобово).
  2. Гаряча лінія для жертв домашнього насильства в Україні «15-47».
  3. Національна «гаряча» лінія з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею та попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та тендерної дискримінації Міжнародного жіночого гіравозахисного 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів на всій території України) або 116-123 (безкоштовно для дзвінків з мобільних телефонів).
  4. Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації (0532) 63-28-72.

Міністерством внутрішніх справ України створено чат-бот #ДійПротиНасильства у месенджері Telegram, який допомагає запобігати домашньому насильству.

Чат-бот надає максимально вичерпну інформацію про домашнє насильство. За його допомогою можна викликати поліцію та "швидку", зв’язатися зі спеціалістами безоплатної правової допомоги, які нададуть юридичну консультацію в онлайн-режимі.

Також чат-бот містить контакти інших служб допомоги, надає визначення домашнього насильства та як йому протидіяти, роз’яснює повноваження органів і установ, котрі здійснюють надають допомогу із запобігання та протидії домашньому насильству.

НЕ ВАГАЙТЕСЯ. ОТРИМАЙТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ.
ЗУПИНИМО ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО!!!