Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Юридичний відділ

Начальник відділу: ГОЛУШКО Віталій Миколайович

Основні завдання та функції

 • Забезпечує правильне і неухильне застосування законодавства Глобинською міською радою та виконавчим комітетом.
 • Узагальнює практику застосування законодавства у відповідній галузі, готує пропозиції щодо його удосконалення, подає їх на розгляд керівництва ради для вирішення питання стосовно необхідності підготовки проекту нормативного документа та внесення його в установленому порядку до органу, уповноваженого приймати такі акти.
 • Перевіряє відповідність законодавству проектів нормативних документів, що подаються на підпис керівництва, погоджує їх при наявності віз керівників зацікавлених структурних підрозділів або осіб, які їх заміщують. У разі невідповідності проекту нормативного документа законодавству та якщо внесені до нього Відділом зауваження не враховано, Відділ, не візуючи проект, подає письмовий висновок з пропозиціями, щодо законного вирішення відповідного питання для прийняття остаточного рішення уповноваженим органом.
 • Вносить керівництву ради пропозиції щодо подання нормативного документа для реєстрації відповідним органом, якщо цей акт зачіпає права, свободи і законні інтереси громадян.
 • При необхідності бере участь у підготовці проектів нормативних документів, договорів, розглядає проекти нормативних документів, які надійшли для погодження.
 • Проводить разом з іншими структурними підрозділами ради роботу по перегляду відомчих нормативних документів з метою приведення їх у відповідність із законодавством, готує пропозиції щодо внесення до них змін і доповнень чи визнання їх такими, що втратили чинність.
 • Проводить з використанням сучасних технічних засобів інформаційно-довідкову роботу із законодавства; за необхідності готує керівництву ради довідкові матеріали із законодавства.
 • Бере участь у застосуванні заходів правового впливу у разі невиконання чи неналежного виконання договірних зобов’язань, забезпеченні захисту майнових прав за поданням зацікавлених структурних підрозділів або осіб, які їх заміщують.
 • Спільно з відповідними структурними підрозділами ради сприяє своєчасному вжиттю заходів за рішеннями, постановами, ухвалами, окремими ухвалами суду, відповідними документами правоохоронних і контролюючих органів.
 • Спільно із зацікавленими структурними підрозділами ради аналізує матеріали, що надійшли від правоохоронних і контролюючих органів, результати претензійної і позовної роботи, дані статистичної звітності, що характеризують стан законності в діяльності ради в громаді; розробляє пропозиції щодо усунення недоліків у правовому забезпеченні діяльності виконавчого комітету, вносить їх на розгляд керівництва.
 • Бере участь разом з відповідними структурними підрозділами ради у розгляді матеріалів за наслідками перевірок, ревізій, інвентаризацій, дає правові висновки за фактами виявлених правопорушень.
 • Готує позови до суду про визнання незаконними актів державних органів, підприємств, установ та організацій, які обмежують права територіальної громади, повноваження ради та її посадових осіб за матеріалами наданими зацікавленими структурними підрозділами або осіб, які їх заміщують.
 • Представляє в установленому законодавством порядку інтереси ради та виконавчого комітету в судах та інших органах під час розгляду правових питань і спорів. Вносить пропозиції керівництву ради про притягнення до відповідальності працівників, з вини яких заподіяна шкода.
 • Бере участь в організації і проведенні семінарів, інших форм навчань з правових питань з працівниками структурних підрозділів ради, у підвищенні правових знань.
 • При необхідності бере участь в роботі постійних комісій по розгляду ними галузевих питань.
 • Виконує інші доручення міського голови та заступника міського голови, які відносяться до правових питань.

​Завантажити повну версію ПОЛОЖЕННЯ ПРО ВІДДІЛ              

             

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень