Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Актуальна інформація

Небезпека стихійної торгівлі харчовими продуктами

Стихійна торгівля харчовими продуктами – це торгівля харчовими продуктами фізичними та юридичними особами без відповідного дозволу на здійснення такого виду діяльності у невстановлених місцях (на вулицях, у дворах, на тротуарах, у скверах, парках, під’їздах) з рук, із землі, транспортних засобів, тимчасових споруд тощо без дотримання санітарно-гігієнічних вимог.

16:34 27.06.2024

НЕБЕЗПЕЧНИЙ БОТУЛІЗМ

Ботулізм – найтяжче харчове отруєння, що часто призводить до смерті хворого. Збудник – мікроб (паличка ботулізму) при відсутності кисню та відповідній температурі виділяє сильнодіючий токсин (ботулотоксин).

13:28 14.06.2024

Зоонози – інфекційні хвороби, спільні для тварин і людей

Зоонози — узагальнена назва інфекційних хвороб, які трапляються у тварин, але здатні передаватися від тварин до людини або інфекційні хвороби, спільні для тварин і людей. Організм тварин для збудників зоонозів є природним середовищем перебування, де збудники живуть, розмножуються і виділяються в зовнішнє середовище. Зараження людини може відбутися при нападі інфікованих тварин, членистоногих також контактним, харчовим, водним шляхом або аерозольно. Досить часто відмічають, що зоонозні захворювання в людей мають важчий перебіг, ніж у тварин і якщо вчасно не звернутись за лікарською допомогою закінчуються – летально.                                                                                                  

10:31 14.06.2024

АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ ПОРЯД

У селі Ватажковому Терешківської громади на території приватного домоволодіння зафіксовано загибель однієї свині. Про це повідомили в управлінні ДСНС України у Полтавській області. Згідно зі звітом про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу виявлено ДНК вірусу «Африканська чума свиней». 

10:24 14.06.2024

Інфекції вірусу пташиного грипу у людей

Хоча віруси пташиного грипу зазвичай не заражають людей, були рідкісні випадки зараження людей цими вірусами. Захворювання людей, викликані інфекцією вірусу пташиного грипу, варіювалися за ступенем тяжкості від відсутності симптомів або легкого захворювання до важкого захворювання, яке призвело до смерті. Вірус пташиного грипу A(H7N9) і віруси високопатогенного пташиного грипу (HPAI), A(H5N1) і A(H5N6) є відповідальними за більшість захворювань людей, викликаних вірусами пташиного грипу, зареєстрованих у всьому світі на сьогоднішній день, включаючи найсерйозніші захворювання з високою смертністю.

16:11 13.06.2024

Щодо простежуваності харчових продуктів

Відповідно до статті 22 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» обов’язком операторів ринку харчових продуктів є забезпечення простежуваності харчових продуктів а саме: харчових продуктів, тварин, призначених для виробництва харчових продуктів, або речовин, що призначені для включення або очікується, що вони будуть включені до харчових продуктів та повинна бути забезпечена операторами ринку на всіх стадіях їх виробництва та обігу.

11:20 07.06.2024

Нітрати в ранніх овочах – небезпека для здоров'я

З настанням весни та літнього оздоровчого періоду у продажі з'явилося багато ранніх овочів і фруктів. Виглядають вони так спокусливо, що люди тягнуться за гаманцем, щоб принести на свій стіл «вітамінів». Та не всі замислюються, що ці плоди можуть бути небезпечні. Адже в них можуть міститися нітрати.

09:18 31.05.2024

Вакцинація проти гемофільозу

Розведення домашньої птиці, зокрема курей – досить прибуткова справа в наш час. Та й не в комерційному плані, а для власних потреб (м’ясо і яйця), вигідна. Але, кури, як і інші домашні тварини, через різні причини схильні до хвороб, які можуть призвести навіть до необхідності вирізати все поголів’я. Небезпеку становлять різноманітні віруси та паразити. Не рідкість – опіки і переохолодження, запалення і дефіцит вітамінів.

09:16 31.05.2024

На сторожі здоров’я рослин

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, повідомляє, що цьогоріч, 12 травня, спільнота Міжнародної конвенції із захисту рослин (МКЗР) відзначила Міжнародний день здоров’я рослин під гаслом: «Здоров’я рослин, безпечна торгівля та цифрові технології».

09:26 13.05.2024

Відпочинок на природі і небезпечність кліщів

Розпочинається оздоровчий літній сезон. Людина завжди більше часу проводить на природі. Але відпочинок може стати небезпечним, якщо трапляються укуси будь яких комах. Найбільше небезпечні є кліщі.

09:16 08.05.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень