A A A K K K
для людей із порушенням зору
Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Актуальна інформація

Як вберегтися від дирофіляріозу

Дирофіляріоз - гельмінтозна хвороба собак, котів та інших м'ясоїдних тварин, а також людини, збудниками якої є нематоди. Дирофілярії мають ниткоподібну форму і досягають довжини 25-30 см, живородні і дуже плодовиті паразити. За добу вони виділяють у кров близько 5000 личинок (мікрофілярії). Мікрофілярії циркулюють по кровоносних і лімфатичних судинах, тому можуть проникати в будь-які органи і тканини, викликаючи різні патології. Також вони можуть передаватися внутрішньоутробно від матері плоду. Захворювання супроводжується тяжким ураженням всіх систем організму, включаючи головний мозок і очі. Тварини та люди заражаються в результаті укусів комарів, заражених мікрофіляріями в інвазійній стадії. 

16:27 15.04.2024

Кашлюк: як захиститись?

З 2023 року в Україні зростає захворюваність на кашлюк. За перші два місяці 2024 року зафіксовано 515 випадків захворювання, за аналогічний період минулого року було зареєстровано тільки 27 випадків, 95,9% усіх захворілих - діти, 4,1% - дорослі. Більшість хворих - діти дошкільного та раннього шкільного віку. Причина зростання захворюваності - велика кількість нещеплених дітей.

16:25 15.04.2024

Обережно: кліщі!

З першим весняним теплом на Полтавщині з’явилися кліщі. Попри те, що їх пік активності припадає на квітень-травень та серпень-вересень, помічати їх стали значно раніше. Ці невеликі створіння можуть переносити збудників як вірусних, так і бактеріальних захворювань. В Україні за 2023 рік зафіксували 4911 випадків хвороби Лайма. Полтавська область очолила рейтинг областей з найбільшими показниками захворювання - 36,97 на 100 тисяч. Нагадаємо, останній випадок хвороби Лайма у Полтавській області виявили на 8 тижні 2024 року.

13:17 04.04.2024

Пташиний грип

За даними Європейського агентства з безпеки харчових продуктів та Європейського центру профілактики та контролю захворювань, в період з початку 2021 по кінець 2023 року на фермах у 37 європейських країнах було виявлено близько 3500 спалахів пташиного грипу.

13:22 21.03.2024

Пам’ятка для населення щодо дотримання вимог санітарного законодавства при застосуванні пестицидів, агрохімікатів та засобів захисту рослин

Не лише сільськогосподарські підприємства у своїй діяльності використовують пестициди. На присадибних та дачних ділянках люди теж застосовують, як пестициди так і мінеральні та органічні добрива, щоб збільшити урожай, та вберегти його від шкідників.

08:24 19.03.2024

Як вберегтися від інфекційних захворювань в період повені

Період весняної повені особливо небезпечний для тих, хто живе поблизу річки, ставка, водойми. Унаслідок весняного паводка, навіть при відсутності затоплення чи підтоплення, до підземних ґрунтових вод, а отже, й до свердловин, колодязів, каптажів природних джерел із скотомогильників, кладовищ, убиралень, хлівів, сміттєзвалищ та інших забруднених територій можуть потрапити збудники інфекційних захворювань: туберкульозу, лептоспірозу, черевного тифу, сибірки, вірусних гепатитів, яйця та личинки гельмінтів, цисти лямблій, дизентерійних амеб, балантидія кишкового та ін. У зв'язку з цим існує ризик спалахів інфекційних хвороб.

08:46 01.03.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень