Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області інформує

Що таке система управління охороною праці на підприємстві?

Система управління охороною праці (СУОП) - це частина загальної системи управління організацією, яка сприяє запобіганню нещасним випадкам та професійним захворюванням на виробництві, а також небезпеки для третіх осіб, що виникають у процесі господарювання, і включає в себе комплекс взаємопов'язаних заходів спрямованих на виконання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці.

13:38 18.07.2024

Навчання та перевірка знань з питань охорони праці, як основа безпеки працівника

Однією із складових ефективної роботи з профілактики виробничого травматизму є належна підготовка, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Загальний порядок проведення навчання з питань охорони праці встановлений Законом України «Про охорону праці» (ст. 18. «Навчання з питань охорони праці»).

08:35 21.06.2024

ВЗАЄМОДІЯ ВСІХ ПРИЧЕТНИХ УСТАНОВ СПРИЯТИМЕ ПОСИЛЕННЮ ПЛАТІЖНОЇ ДИСЦИПЛІНИ РОБОТОДВЦІВ І ВІДНОВЛЕННЮ СТРАХОВОГО СТАЖУ ПРАЦІВНИКІВ

Наразі на Полтавщині налічуєтья близько 405 тис. пенсіонерів, тоді як на початок 2024 року їх було на 5 тисяч більше. Середня пенсія в області становить 5 983 грн, при цьому близько двох третин пенсіонерів отримують виплату меншу за 5 000 грн. Разом з тим витрати на виплату пенсій - найбільші соціальні видатки українського бюджету. Зокрема, в Полтавській області на пенсійні виплати за п’ять місяців нинішнього року спрямовано понад 11,3 млрд грн.

08:45 05.06.2024

Як докупити страховий стаж у 2024 році

У 2024 році для виходу на пенсію в 60 років потрібно накопичити не менше 31 року страхового стажу. Якщо стажу не вистачає, його можна «докупити». Таку можливість мають застраховані й незастраховані особи старші 16 років, які належать до однієї із зазначених нижче категорій:

08:43 05.06.2024

СТАРТУВАВ ПРОЦЕС ПІДГОТОВКИ ДО ВИПЛАТИ РАЗОВОЇ ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ ДО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

За якою процедурою цьогоріч буде здійснюватися разова грошова виплата, передбачена Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань»? Відповідь на це питання можна знайти в урядовій постанові № 1396 від 27 грудня 2023 року.

08:40 05.06.2024

ПФУ роз'яснює

Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області направляє роз'яснення щодо реалізації органами Пенсійного фонду України абзацу восьмого пункту 92 Порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (далі – Положення), перерахунок розміру житлової субсидії в межах установленого строку її призначення без звернення громадян також здійснюється уповноваженим органом в березні на березень-квітень та/або серпні на серпень-вересень у разі зменшення або збільшення середньомісячного сукупного доходу домогосподарства на понад 50 відсотків.

14:55 22.05.2024

Готуємося до відзначення Всесвітнього дня охорони праці

Щорічно 28 квітня відзначається Всесвітній день охорони праці. Міжнародна організація праці присвячує цей день актуальній темі. У 2024 році це – «Забезпечуємо безпечну та здорову працю вже зараз в умовах зміни клімату».

14:53 10.04.2024

ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН ОФІЦІЙНО ЗАВЕРШУЄТЬСЯ – СУБСИДІЯ СТАНЕ МЕНШОЮ

В Україні офіційно опалювальний сезон добігає кінця, тому з 15 квітня вартість таких послуг, як тепло-, газо- та електропостачання (для опалення будівель) під час розрахунку субсидій не враховуватимуть повністю.

14:51 10.04.2024

ЦИФРОВІ СЕРВІСИ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ ДОПОМОЖУТЬ ПІД ЧАС ЧЕРГОВОГО ЕПІДСЕЗОНУ

Пройшов майже рік, як Пенсійний фонд України згідно із законодавчими змінами адмініструє процес призначення страхових виплат за соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві. Електронний реєстр листків непрацездатності став складовою частиною Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування – унікальною базою персоніфікованих відомостей про всіх застрахованих осіб, якою володіє Пенсійний фонд.

19:58 24.11.2023