Полтавська область, Кременчуцький район

ПАСПОРТ ГЛОБИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ КРЕМЕНЧУЦЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Глобинська міська територіальна громада входить до складу Кременчуцького району Полтавської області та базується на частині території колишнього Глобинського району Полтавської області.

Глобинська міська територіальна громада розташована у межах Придніпровської низовини, лівобережної Дніпровської зони лісостепу.

До складу громади входить 65 населених пунктів - місто Глобине та 64 сільських населених пункти.

На території громади проживає (станом на 01.01.2020 р.) – 25747 жителів.

Найбільшим населеним пунктом ОТГ є місто Глобине, де проживає 9,3 тис. осіб. Серед інших населених пунктів з найбільшою кількістю мешканців слід виділити: с. Великі Кринки – 1776 осіб, с. Пустовійтове – 875 осіб, с. Манжелія – 787 осіб, с. Весела Долина – 631 особа, с. Пироги – 594 особи.

Мінімальна відстань від населених пунктів до адміністративного центру складає 6,3 км; максимальна в різних напрямках – понад 50 км.

Відстань від центру громади - міста Глобине до обласного центру - м. Полтава становить 123 км, до найближчих міст обласного значення: м. Кременчук – 45 км, м. Горішні Плавні – 55 км.

Площа Глобинської громади складає 1197,727 кв. км.

Територія громади межує з Градизькою, Семенівською, Піщанською, Омельницькою, Новогалещинською, Козельщинською, Решетилівською, Білоцерківською, Великобагачанською територіальними громадами   Полтавської області.

На території громади видобувається 1 корисна копалина – глина (обсяги не вивчені).

По території громади протікають 4 малі річки – Сухий Омельничок, Сухий Кагамлик, Хорол та Псел. Сухий Омельничок та Сухий Кагамлик перериваються болотами та ставками. На стадії пересихання знаходиться річка Хорол.

На території громади присутні ліси (поблизу сіл: Манжелія, Ламане, Федорівка, Іванове Селище, Радалівка)  та невеликі переліски та полезахисні лісосмуги.

Одним з цікавих рекреаційних об’єктів на території громади є Устимівський дендрологічний парк, який є одним з унікальніших зразків садово-паркового мистецтва та має загальнодержавне значення. На території парку загальною площею всього 8,9 га зростає понад 12 тисяч дерев і кущів.

На території громади розміщені 6 заказників місцевого значення: «Гирло Хоролу» (с. Попівка – гідрологічний), «Кут» (с. Попівка – ботанічний), «Глибочанський» (с. Глибоке- ботанічний), «Манжеліївський» (с. Манжелія- ботанічний), «Заможненський» (с. Заможне – ландшафтний), «Псільський» (між с.Заможне та Манжелія -  ландшафтний).

На території Глобинської громади функціонує 49 сільськогосподарських підприємств та понад 150 фермерських господарств. Характер виробництва - рослинництво (зернові, кукурудза, соя, цукровий буряк, і т.д.) та тваринництво (в невеликих обсягах). Загальна площа земель, що обробляється на території громади становить 50566,4 гектари, понад 1200 одноосібників, близько 12 тис. домогосподарств мають присадибні ділянки.

До великих промислових підприємств громади відносяться: ПП «Райагробуд»; ТОВ «Глобинський маслосирзавод»; ТОВ «Глобинський м’ясокомбінат»; ВП «Глобинський цукровий завод» ТОВ «Цукорагроком»; ПАТ «Полтавське хлібоприймальне підприємство»; філія «Глобинська» ТОВ СП «НІБУЛОН».

Глобинська міська територіальна громада має розвинену дорожньо-транспортну інфраструктуру з розгалуженою мережею доріг місцевого значення. Протяжність доріг на території громади: державні дороги – 26,7 км; обласні – 198,284  км, районні – 95,9 км; в межах населених пунктів – 323,775 км.

Проходять 3 дороги державного значення: Кременчук – Хорол; Бугаївка – Глобине –Манжелія – Козельщина – М-22; Глобине – Мостовівщина.

Діють 3 міських автобусних маршрути, 9 маршрутів приміського сполучення та 17 міжміських маршрутів.

Також територією громади проходить залізнична колія сполучення дільниці Кременчук-Ромадан Південної залізниці. Є залізнична станція «Глобине», платформи: «Черевані», «Устинівка».

Загальна середня освіта громади представлена 25 освітніми закладами, де навчається 2784 дитини. Загалом охоплення шкільною освітою в громаді складає 100%. Діти, що проживають у віддалених населених пунктах, забезпечені автобусним перевезенням.

В громаді функціонує 13 дошкільних навчальних закладів та 5 навчально-виховних комплексів на базі загальноосвітнього закладу.

У громаді діють 26 будинків культури, 25 бібліотек, 2 школи мистецтв.

На території Глобинської міської територіальної громади функціонує 1 центральна районна лікарня (яка є спільною власністю територіальних громад району), 7 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 29 сільських ФАПів. Населення громади обслуговує 16 сімейних лікарів.