інформаційні матеріали

Фото без описуЩо робити, якщо радіаційна аварія застала вас на вулиці?

По-перше, необхідно терміново захистити органи дихання. Для цього підійде будь-яка підручна тканина, складена у кілька шарів, або захисна маска. Це допоможе частково зменшити потрапляння радіоактивного пилу в організм.

Необхідно якомога швидше зайти у приміщення. Ідеальний варіантвеликі будівлі з товстими стінами та мінімальною кількістю вікон.

Перед входом у приміщення, за можливості, обережно зніміть верхній шар одягуце допоможе усунути значну частину радіоактивного забруднення.

Переконайтеся, що у приміщенні щільно зачинені вікна та двері, закриті вентиляційні отвори.

Обовʼязково прийміть душ або обітріть тіло вологими серветками. Радіаційне забруднення також осідає на волоссі, тому за можливості необхідно помити голову.

Якщо в момент аварії на вулиці перебували домашні улюбленці, їх також необхідно помити, або, як мінімум, обробити вологими серветками.

Перший радіаційний пил почне осідати протягом години після ймовірної аварії, тому краще не покидати приміщення до офіційного оголошення від влади. Це стосується, зокрема, спроб евакуації на авто. Зауважте, що перші години після аваріїнайбільш небезпечні, оскільки у повітрі осідатиме радіаційний пил.

У разі відповідної рекомендації від владиприйміть необхідну дозу калію йодиду.

Головнене панікуйте і не покидайте приміщення! Розпочинайте евакуацію лише після офіційного дозволу органів влади. У разі, якщо ви здійснюєте евакуацію власним автомобілем, слідкуйте за вказівками рятувальників та дотримуйтеся виключно рекомендованих маршрутів.

ЩО РОБИТИ У РАЗІ РАДІАЦІЙНОЇ АВАРІЇ?

Підготовлений – значить захищений. Це правило у час повномасштабної війни стало ще більш актуальним. Зважаючи на те, що країна-терорист не дотримується жодних законів та правил ведення війни, кожен українець повинен знати базові правила поведінки у випадку надзвичайної ситуації будь-якого характеру. Зокрема, йдеться про алгоритм дій у разі радіаційної аварії. У першу чергу зазначимо, що ядерно-стратегічні об'єкти будуються таким чином, щоб витримувати значні фізичні пошкодження. Але поза тим не завадить знати, що робити у разі, якщо у вашій місцевості трапилась радіаційна аварія.

13:40 24.07.2023

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ БЕЗКОНТРОЛЬНИЙ ПРИЙОМ КАЛІЮ ЙОДИДУ?

При аваріях на ядерних об’єктах може виділятися радіоактивний йод (I-131). При надходженні в організм він вибірково накопичується в щитоподібній залозі і спричиняє її опромінення й ураження. Це підвищує ризик раку щитоподібної залози у немовлят, дітей та молодих людей через багато років після дії радіації. Єдиний препарат для ефективного запобігання радіаційному ураженню щитоподібної залози містить калій йодид.

14:24 07.07.2023

Що робити, якщо радіаційна аварія застала вас на вулиці?

Необхідно терміново захистити органи дихання. Для цього підійде будь-яка підручна тканина, складена у кілька шарів, або захисна маска. Це допоможе частково зменшити потрапляння радіоактивного пилу в організм, пояснюють у Міністерство охорони здоров'я України.

13:48 07.07.2023

Правила поведінки з домашніми тваринами при радіаційній аварії

Якщо в момент радіаційної аварії ви опинилися з твариною на вулиці – якнайшвидше пройдіть у будівлю й щільно зачиніть вікна та двері.  Помийте або обробіть свого домашнього улюбленця водою, якщо є можливість – використовуйте мило або шампунь.  Якщо немає доступу до води – протріть тварину вологими серветками.

13:40 07.07.2023