Відділення соціальної роботи Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Глобинської міської ради»

Відділення соціальної роботи Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Глобинської міської ради» проводить соціальну роботу з сім’ями та особами, які перебувають у складних життєвих обставинах та не можуть подолати їх самостійно.

Якщо, Ви відчуваєте, що у Вашому житті наявні складні життєві обставини, які  Ви не в змозі подолати самостійно – завітайте до нас за адресою: м. Глобине, вул. Гагаріна, кабінет № 8.

Основними завданнями відділення є:

• проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини сімей та осіб;
  • виявлення сімей, та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги у їх подоланні;
  • здійснення соціального супроводу сімей, дітей та осіб,  які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, надання їм соціальних послуг за результатами проведеної оцінки потреб їх у таких послугах;
  • здійснення соціального супроводження прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, та сімей патронатних вихователів, надання соціальних послуг за потребами батьків і дітей, що виникають в процесі діяльності таких сімей;
  • забезпечення взаємодії між структурними підрозділами міської ради, підприємствами, установами та організаціями територіальної громади, а також залучення потенціалу громади до проведення соціальної роботи з сім’ями та особами.

Відділення проводить в межах своєї компетенції роботу щодо :

• виявлення та обліку сімей та осіб, які перебувають у складних  життєвих обставинах і не можуть подолати їх самостійно;
  • контролю у межах повноважень за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини та допомоги багатодітним сім’ям ;
  • соціального супроводження прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, та сімей патронатних вихователів, а також соціального супроводу дітей, які перебувають під опікою, піклуванням, за поданням служби у справах дітей;
  • інформування населення про соціальні послуги, які надаються відповідно до законодавства;
  • проводить оцінку потреб сімей та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, у тому числі сімей учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, визначає соціальні послуги та методи соціальної роботи, забезпечує їх  психологічну підтримку.

У відділенні соціальної роботи перебуває під соціальним супроводом 17 сімей/осіб, які потрапили у складні життєві обставинах (з них 2 сім’ї з числа постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі та 1 особа з числа звільнених з місць позбавлення волі). Розроблено графік виїздів мобільної бригади соціально-психологічного допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Розпочнеться робота з виїздів.

Взято під соціальне супроводження 2 прийомні сім’ї, в яких виховується 3 дитини. Ведеться робота по збору інформації для складання плану роботи з даними сім’ями.

Провідним фахівцем із соціальної роботи та практичним психологом відділення систематично проводиться робота з сім’ями/особами та надають соціальні послуги, за час функціонування центру вже надано  137 послуг.

Здійснено 9 виїздів до місця проживання отримувачів соціальних послуг та складено 60 актів оцінки потреб сім’ї/ особи, укладено договори,  сформовано  індивідуальні плани роботи та соціальні картки сімей/осіб.

Спільно з Глобинським районним сектором філії державної установи «Центр пробацій» в Полтавській області відповідно до  Плану щодо здійснення соціально-педагогічної роботи з молоддю, засудженою до покарання не пов’язаного з позбавленням волі або умовно-достроково звільнених від відбування покарання 26 лютого, 23 березня 2021 року з клієнтами «Центру пробацій» проведено 2 бесіди відповідного тематичного спрямування.

13 квітня 2021 року у Глобинській філії Полтавського центру зайнятості буде проведено тематичну лекцію «Насильство у сім’ї – важлива соціальна проблема».

Результатом співпраці фахівців відділення з отримувачами послуг  є надання соціально-психологічних консультацій та психологічної підтримки, допомога в оформленні державних соціальних допомог, паспортів, ідентифікаційних номерів на дорослих і дітей, посвідчень багатодітних сімей, субсидій, реєстрації місця проживання, сприяння у пошуку роботи та отриманні натуральної допомоги, сприяння у вирішенні питання поновлення батьківських прав, вирішення питання отримання базової та повної середньої освіти, профорієнтація та вибір професії, формування засад здорового способу життя і відповідального батьківства.

Під час роботи з отримувачами послуг фахівці відділення неухильно дотримуються засад конфіденційності, милосердя, співчуття та співпереживання важливих для відвідувачів відділення проблем та емоцій.

Соціальні послуги надаються як за повідомленнями установ, організацій, та громадян, яким стало відомо про виникнення складних життєвих обставин у сім’ях і в окремих осіб, так і за особистими зверненнями осіб і сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, і не можуть подолати їх самостійно.