Відділення соціальної допомоги вдома за місцем проживання Комунальної установи « Центр надання соціальних послуг Глобинської міської ради»

Проводить свою діяльність з особами похилого віку; дітьми з інвалідністю; особами з інвалідністю; особами з тяжкими формами захворювання (у тому числі до встановлення інвалідності); особами з психічними та поведінковими порушеннями (комбіновані порушення), які перебувають у складних життєвих обставинах та не можуть подолати їх самостійно шлхом надання соціальних послуг за місцем проживання.

Основними завданнями відділення є :

• проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини осіб/сімей, які належать до вразливих груп населення;
  • надання особам/сімям комплексу заходів, що складають зміст соціальних послуг, яких вони потребують за місцем проживання, відповідно до Державного стандарту догляду вдома.

Відділення проводить в межах своєї компетенції роботу щодо:

* виявлення: осіб похилого віку, дітей з інвалідністю, осіб з інвалідністю, осіб з тяжкими формами захворювання (у тому числі до встановлення інвалідності), осіб з психічними та поведінковими порушеннями (комбіновані порушення), які перебувають у складних життєвих обставинах, що не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою втратою рухової активності (мають ІІІ, ІV, V групи рухової активності) та потребують сторонньої допомоги, надання соціальної послуги за місцем проживання згідно з медичним висновком, ведення  їх обліку;

* допомоги в самообслуговуванні (дотримання особистої гігієни, рухового режиму, годування), пересуванні в побутових умовах, веденні домашнього господарства (закупівля і доставка продуктів харчування, ліків та інших товарів, приготування їжі, косметичне прибирання житла, оплата комунальних платежів, прання білизни, дрібний ремонт одягу), в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами (виклик лікаря, працівників комунальних служб, транспортних служб тощо); навчання навичкам самообслуговування; допомога в забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання навичкам користування ними; психологічна підтримка; інформування та представництво інтересів.

На сьогодні у відділенні отримують соціальну послугу догляду вдома  389 осіб.

52 соціальних робітників надають заходи, що складають зміст соціальної послуги догляду вдома.

Фахівець із соціальної роботи здійснює  оцінювання потреб осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, шляхом аналізу документів, фактів та інформації, зібраної під час спілкування з ними.

Отримувачам соціальної послуги догляду вдома було проведено визначення індивідуальних потреб з урахуванням ступеня їх індивідуальних можливостей на основі  шкали оцінки  виконання елементарних та складних дій, для складання індивідуального плану. А також з вище зазначеними особами укладено договори про надання соціальної послуги догляду вдома.

У  Жуківському старостаті, на початку березня, було проведено роботу по виявленню осіб, що перебувають в складних життєвих обставинах. За  результатами діяльності, з 17 березня 2021 року розпочалася робота на  ще одній дільниці по наданню соціальної послуги догляду вдома, де працює новопризначений  соціальний  робітник. Послугами охоплено такі віддалені села, як  с. Павлівка та с. Коломицівка (проживає 6 отримувачів послуг).

На постійній основі  завідувачем та  фахівцем відділення ведеться контроль по дотриманню соціальними робітниками графіків обслуговування отримувачів соціальної послуги догляду вдома та їх професійних дій.

Термін надання послуги:  постійно (ІІІ, ІV групи рухової активності - 2 рази на тиждень, V група рухової активності - 5 разів на тиждень), періодично (2 рази на місяць), тимчасово (визначений у договорі період).

На початку кожного місяця у відділенні відбуваються робочі наради з соціальними робітниками, які працюють в старостинських округах та по місту, з дотриманням карантинних вимог. Під час нарад розглядаються питання надання соціальних послуг відповідно до Закону України  «Про соціальні послуги» та інші розпорядчі документи й матеріали, які регламентують організацію надання соціальних послуг, дотримання норм та правил охорони праці.