"Дочка Прометея" в художньому слові

Дата: 26.02.2018 12:45

Леся Українка - легендарний творець української літератури.   З  творами поетеси ми знайомимося ще в ранньому дитинстві, з великим задоволенням милуємося  ліричними рядочками: "На зеленому горбочку", "Стояла я і слухала Весну…"«Тішся, дитино, поки ще маленька…»,«Мамо, іде вже зима…», "Вишеньки".

Вражаючі до душевного щему вірші, сповнені  заклику до діяння, щоб перемогла правда    є надзвичайно актуальними і в наш час: " Досвітні огні", "Мій шлях", " Мрії", "До Товаришів", «Всі наші сльози тугою палкою…»,  "Уривки з листа". В  роздумах  поетеси про минуле і майбутнє  звучить її мужній голос про велич людського духу, творення  справедливого життя  і вагомі  уроки історії.  Напередодні Дня народження славетного творця   до Пирогівської сільської бібліотеки завітали учениці 9класу Пирогівської ЗОШ ( I- III ступенів)  на  усний журнал: " Дочка Прометея в художньому слові."

Школярки з задоволенням перечитують поезії Лесі Українки, захоплюються її силою духу і великою мужністю, бо незважаючи на тяжку недугу поетеса дарувала світові сильні правдою та оптимізмом  твори. ЇЇ ерудованість,  глибокі знання історії та  більше 10 мов  надихають на постійну працю над собою.  Про роль творчості  Лесі Українки    промовисто висловився  Іван Франко : «Від часу Шевченкового «Поховайте та вставайте...» Україна не чула такого сильного, гарячого та поетичного слова, як із уст сеї слабосилої, хороброї дівчини...».

Пирогівський сільський бібліотекар
Лідія Мацак