Глобинський район, Полтавська область

Як у Глобинській ОТГ зиму проводжали

16 лютого 2018 року в центрі міста Глобине поблизу районного будинку культури відбулися святкові заходи  з нагоди відзначення Масниці –народного свята проводів зими та зустрічі весни.

Традиція відзначати проводи зими і зустрічати весну сягає своїм корінням в далеке язичницьке минуле українського народу. Саме в дохристиянські часи з'явилося свято Масниці, яке також називають ще Колодієм. Тож, саме відродженню  української  національної самобутності, як  джерела  духовного єднання  жителів громади, і були присвячені святкові дійства, що відбувалися в п’ятницю в нашому місті. Участь в них взяли кращі колективи художньої самодіяльності закладів культури, молодь та учні навчальних закладів громади, а родзинкою став  виступ  талановитої молоді з  Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського.

Їх театралізована святкова програма по відтворенню народних звичаїв та обрядів проводів зими – Масниці  не залишила нікого з присутніх байдужими. Гостей та присутніх на святі глобинців привітав міський голова Станіслав Джусь. Були на святі і справжні козаки.

Саме вони привезли на підводі головний  символ свята – опудало зими,  міцно тримаючи  його в дужих руках. Спочатку символ лихої зими з яким народні  повір’я пов’язують всі проблеми, печалі та холод - встановили по центру народних гулянь. Тому, всі охочі залюбки могли  зробити собі знімки на згадку, а вже потім  відбулася і кульмінація свята - феєричне дійство по спаленню опудала зими.

Присутніх на святі залюбки пригощали майстерно та з любов’ю приготованими традиційними стравами – млинцями, варениками, духмяними чаями та настоянками. А ще були різноманітні козацькі ігри та розваги, конкурси, де найбільш вмілі, спритні та талановиті отримали чимало призів.

Свято подарувало всім учасникам багато позитивних емоцій та гарний настрій.