Відбулися громадські слухання

Дата: 20.06.2018 09:00

18 червня в залі засідань відбулися анонсовані раніше громадські слухання з питання про намір КП «Глобинське» здійснити зміну тарифів на послуги водопостачання та водовідведення для всіх категорій споживачів. Головував на цьому заході заступник міського голови Олександр Артюшенко.

Підприємством 8 червня опубліковано оголошення про ці ж наміри та їх обґрунтування в газеті «Зоря Придніпров’я» та на веб-сайті Глобинської міської ради.

Окрім того, повідомлено про отримання КП «Глобинське» та виконкомом міської ради від жителів та юридичних осіб і громадських організацій в період з 8 по 20 червня 2018 року пропозицій, а також про проведення 18 червня 2018 року о 14.00 громадських слухань з даного питання.

Головний економіст КП «Глобинське» Світлана Рибалко детально ознайомила присутніх про порядок формування тарифів, складові, які включені в розрахунок. Світлана Миколаївна нагадала, що розмір тарифів не змінювався 3 роки, тому підприємство несе збитки, що покриваються за рахунок міського бюджету (тільки за І квартал цього року отримано майже півмільйона збитків).

Вона також відзначила, що тарифи в пропонованих для обговорення розмірах, навіть після їх встановлення виконкомом міської ради вже дещо втратять свою актуальність, адже розраховувалися за базовими показниками на початок року, а вже в другому півріччі показники, які залежать від розміру мінімальної заробітної плати, зміняться.

Нагадаємо, що пропонується встановити такі тарифи:

Водопостачання :

-         для населення та гуртожитків, житлова площа яких використовується для проживання населення,  бюджетних організацій  у розмірі ¬ 13,77 грн. за 1 куб.м води (на сьогодні - 6,68 грн) ;

-         для інших споживачів (приватних підприємств, підприємств та організацій не бюджетної сфери) у розмірі – 17,05 грн. за 1 куб.м води( на сьогодні – 9,98 грн.).

Водовідведення (каналізація) :

-         для населення та гуртожитків, житлова площа яких використовується для проживання населення,  бюджетних організацій  у розмірі ¬ 13,43 грн. за 1 куб. м води (зараз – 8,02 грн);

-         для інших споживачів (приватних підприємств, підприємств та організацій не бюджетної сфери) у розмірі – 16,63 грн. за 1 куб.м води (зараз – 8,02 грн.).

Начальник відділу соціально-економічного розвитку, інвестицій та енергоменеджменту виконкому міської ради Володимир Бондарь повідомив, що 8 червня відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства та благоустрою міської ради, на якому детально розглянуто всі складові нових тарифів на водопостачання і водовідведення та затверджено висновок щодо правильності їх формування та економічного обґрунтування.

Світлана Кузнєцова – начальник загального відділу виконкому та Катерина Скребець - працівниця КП «Глобинське» повідомили, що ні до виконкому міської ради, ні до підприємства від фізичних чи юридичних осіб, громадських об’єднань письмових звернень з даного питанню не надходило.

Підсумовуючи обговорення, Олександр Артюшенко зауважив, що з наступного року почнуть діяти норми законодавства, за якими органи влади вже не зможуть самостійно надавати допомогу (як зараз - у вигляді дотацій на покриття різниці в тарифах), тому підприємству потрібно готуватися працювати в нових умовах, і першим кроком на цьому шляху є встановлення економічно обґрунтованих тарифів.

Учасники зібрання прийняли рішення, яким рекомендували відповідним органам Глобинської міської ради в установленому законодавством порядку розглянути питання «Про встановлення тарифів на послуги водопостачання та водовідведення для всіх категорій споживачів, що надаються КП «Глобинське» та спільно з КП «Глобинське» після прийняття рішення забезпечити інформування населення про встановлені нові тарифи.