Відновлення духовних святинь

Дата: 29.10.2018 14:35

27 жовтня 2018 року теплої погожої осінньої днини, у селі Опришки, відбулося освячення Свято-Благовіщенського храму УПЦ Київського Патріархату.

В урочистому освяченні взяли участь парафіяни, представники духівництва, Глобинський міський голова Джусь С.В., голова Глобинської РДА Данилевський В.І., заступник глови Глобинської районної ради Іванченко В.П., Опришківський староста Садлівська Т.Г..

У суботній день на подвір’ї храму Архієпископа Полтавського і Кременчуцького Федора зустріли дітки, які привітали Владику віршами, а від Опришківського старостинського округу його Високопреосвященству піднесли запашний коровай і квіти.

Владика Федір звершив чин освячення новозбудованого храму.

Під час Чину великого освячення храму та Літургії Архієпископу Полтавському і Кременчуцькому співслужили: благочинний Кременчуцького району о.Володимир Макогон, благочинний Глобинського району о.Володимир Баран, настоятель парафії, благочинний Семенівського району о.Іван і запрошене духовенство.

Після Літургії Владика Федір звернувся до присутніх з проповіддю, у якій привітав парафіян із освяченням храму. Владика підкреслив:“Що ми отримуємо найвеличніший дар, який Бог може подати людям - Його Тіло і Кров, але люди відкладають його на майбутнє, і вважають, що можуть без нього обійтися. Але не причащаючись Тіла і Кров Христових, ми не можемо вважати себе християнами. Бути православним християнином означає бути завжди з Богом, боротися з гріхом, духовно зростати.”

Освячення храму стало визначною подією для с.Опришки та Глобинського району. Так склалося, що освячення храму сталося саме напередодні підписання Томосу Вселенським Патріархом.

За вагомий внесок у будівництві храму Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір відзначив доброчинця Крюка Віктора Кузьмича церковним орденом та патріаршою грамотою.