Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Правила поведінки в опалювальний сезон

Дата: 20.11.2018 11:58
Кількість переглядів: 711

Про сумну статистику пожеж в Глобинській громаді повідомляє керівник Комунальної організації «Глобинська місцева пожежна охорона» Михайло Буша. За минулий тиждень виникло 3 пожежі, на щастя, без людських жертв: в житловому будинку с.Устимівка, в нежитловому будинку, с.Шепелівка та загорання легкового автомобіля Міцубісі Аутлендер в м.Глобине, вул.Володимирівська,. Прямі збитки від яких складають 350 210 грн.

Тож зважаючи на невтішну статистику, рятувальники попереджають: з настанням холодів різко зростає кількість побутових пожеж, внаслідок яких, як правило, гинуть люди. Найчастіше пожежі виникають через необережне поводження з вогнем, передусім під час монтажу та експлуатації пічного опалення, електронагрівальних та газових приладів.

Рятувальники вкотре нагадують:

“Не перевантажуй електромережу”

Аби уникнути виникнення пожеж проведіть технічне обслуговування та ремонт опалювальних приладів, печей та електропроводки.

Не залишайте без нагляду увімкнені електроприлади. «Режим очікування» (світиться фотодіод) біля телевізора, музичного центру, комп’ютера та іншої техніки – це пожежонебезпечний режим. Електричні нагрівальні прилади не ставте поблизу штор, меблів. Не встановлюйте електропобутової техніки впритул до опалювальних батарей. Не закривайте отвори на задній панелі телевізора; не ставте на телевізор квіткову вазу з водою, особливо, якщо в будинку є діти або тварини, які можуть пролити воду, що спричинить замикання. Не перевантажуйте електромережу, одночасно включаючи кілька потужних електроприладів.

“Обігрівайся безпечно”

Якщо в будинку є піч – перевірте і відремонтуйте її. При цьому кладку і ремонт повинні виконувати тільки фахівці. Не рідше 1 разу на три місяці проводьте профілактичні роботи по очищенню димоходу від сажі. Не перегрівайте піч: топити слід не більше 2-3 разів на добу, тривалість кожної топки не повинна перевищувати 1,5 години. Не залишайте без нагляду піч, що топиться, і виключіть можливість знаходження дітей самих біля затопленої печі.

Якщо в будинку є газове обладнання, то для його перевірки необхідно звернутися в сервісну організацію. Встановлюйте меблі, горючі предмети та матеріали на відстані не менше 20 см від побутових газових приладів. Не сушіть горючі матеріали на газових котлах і над газовими плитами. Не зберігайте вдома побутові балони з газом, заправку балонів здійснюйте тільки на спеціалізованих заправних станціях.

Відчувши запах газу, ні в якому разі не вмикайте і не вимикайте світло, електроприлади; перекрийте кран подачі газу на газопроводі в квартирі; перевірте чи виключені конфорки; відкрийте вікна та двері, щоб запобігти появі вибухонебезпечної концентрації газу.

Пам’ятайте, що ваша безпека у ваших руках!

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень