Шляхи розбудови громад: співпраця влади та громадськості

Дата: 18.12.2018 13:50

17 грудня 2018 року в м. Полтаві  відбулася міжнародна конференція «Німецько-українська співпраця задля громадського діалогу», що проходила у рамках проекту «Мости партнерства задля розвитку місцевих громад», підтриманого Міністерством закордонних справ Німеччини. Участь в роботі цієї конференції взяли представники Глобинської громади – міський голова Станіслав Джусь, заступник міського голови Галина Токаренко та начальник відділу освіти виконавчого комітету Глобинської міської ради Світлана Надтока.

Основна мета проведення заходу – це пошук ефективних шляхів підвищення громадської активності жителів громад в їх розбудові та розвитку, підвищення рівня співпраці органів місцевого самоврядування та громадськості.

В роботі конференції брали участь Олександр Ісип  - експерт Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування, Володимир Микійчук, виконавчий директор Полтавської обласної асоціації органів місцевого  самоврядування, Віталій Зелюк, ректор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, керівники і представники об’єднаних громад  та представники закладів освіти Полтавщини.

Учасники заходу дали позитивну оцінку реформі децентралізації в Україні, адже крім збільшення фінансового забезпечення потреб розбудови громад на місця передано і чимало повноважень, які надають громадам право самим визначати перспективи та напрямки розвитку освіти, культури, первинної ланки медицини, успішно проводити благоустрій та розбудову територій.

Одним з успіхів розбудови громад є тісна співпраця влади і громадськості. Активне громадське суспільство приймає участь у формуванні планів розвитку та розбудови громад, долучається до вирішення проблемних соціально-економічних питань, благоустрою, покращення екологічного стану.

«Однією з форм такої участі громадськості в розбудові громад, - вказав у своєму виступі під час роботи конференції Глобинський міський голова Станіслав Джусь, - є, зокрема,  бюджети участі, які вже два роки підряд з успіхом втілюються в життя в нашій Глобинській громаді. Бюджет громадських  ініціатив дозволяє мешканцям безпосередньо взяти участь  в розподілі  бюджетних коштів та використати їх  для поліпшення умов життя жителів села, міста, вулиці, певної частини населеного пункту чи  багатоквартирного будинку, їх благоустрій.   Серед успішно втілених проектів   бюджету участі – освітлення вулиць, спорудження дитячих та спортивних майданчиків, зариблення ставка, благоустрій подвір’я багатоквартирного будинку та інші.

Приємно, що є свідомі громадяни, які беруть на себе відповідальність та посильним вкладом сприяють вирішенню  тих чи інших проблем життєдіяльності громади.

Децентралізація – це  безсумнівно шлях до успішної розбудови  громад і приклад цьому розвиток Глобинської громади з часу створення об’єднаної громади».

Своїм баченням шляхів успішної співпраці влади і громадськості, перспектив розбудови громад під час здійснення реформи децентралізації в Україні ділились і інші представники об’єднаних громад та освітніх   закладів   області.