Знаймо краще історію нашого міста

Дата: 01.07.2019 13:45

Під час  проведення минулими вихідними першого в нашому місті Глобине  святкового молодіжного велоквесту «Рідне місто» командам-учасникам велоквесту  пропонувалося як одне із завдань – дати відповіді на  анкету «Чи добре Ви знаєте місто Глобине?».

На жаль, не всі зуміли дати правильні відповіді на запитання цієї анкети. Тож,  пропонуємо Вашій увазі як питання, які були внесені до вказаної анкети,  так і правильні відповіді на них.

Любімо наше місто. Дізнаваємось більше про його історію та творімо краще майбутнє.

учасників святкового молодіжного велоквесту «Рідне місто»

«Чи добре Ви знаєте місто Глобине?».

1)*Вкажіть загальну кількість вулиць міста, яким присвоєно ім’я колишніх жителів міста:

1. 3       так
  2. 5       так
  3. 7       так

Примітка: вибрану Вами відповідь (цифру) необхідно  обвести кружечком

Вкажіть назви вулиць яким присвоєно ім’я колишніх жителів міста:

2)*Яка вулиця в місті Глобине є найпротяжнішою:

1. Володимирська

2. Гагаріна

3. Полтавський шлях

4. Центральна

5. Бубнарівська

Примітка: вибрану Вами відповідь (цифру) необхідно  обвести кружечком

3)*Який навчальний заклад в місті Глобине має більше ніж 140 - річну  історію  свого існування?

1. Глобинська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №3

2. Глобинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5

3. Глобинська гімназія №1 імені В.Є.Курченка

Примітка: вибрану Вами відповідь (цифру) необхідно  обвести кружечком

4)*Життя стількох Героїв Радянського Союзу свого часу було пов’язане з містом Глобине?

1. 1       так
  2. 2        так
  3. 3       так

Примітка: вибрану Вами відповідь (цифру) необхідно  обвести кружечком

5)* В якому році Глобине стало містом?

1. 1974 так
  2. 1976  так
  3. 1981 так

Примітка: вибрану Вами відповідь (цифру) необхідно  обвести кружечком.

Відповіді на анкету «Чи добре Ви знаєте місто Глобине?»:

1. -5 вулиць названо на честь колишніх жителів міста Глобине

-Плиски, Скиби, Павлика, Курченка, Шумейка

2.  Найдовшою вулицею нашого міста є вулиця Центральна. Її загальна довжина становить  7 кілометрів 700 метрів

3.  1 жовтня  1875 року в центрі  Глобине  на території подвір’я нинішньої гімназії  №1, було відкрито земське училище,  де було обладнано для  навчання  дві класні кімнати  в  одноповерховому глинобитному  приміщенні, вкритому очеретом. Саме з діяльності цього земського училища глобинський історик-краєзнавець Микола  Плиска  започатковує  історію  сучасної Глобинської гімназії №1 імені В.Є.Курченка – навчального  закладу,  який  за часи свого існування не раз  змінював  свої організаційні форми, освітній рівень  та підпорядкування.

4. Три особи, удостоєні  звання Героя Радянського Союзу,  свого часу були тісно пов’язані з життям нашого міста  Глобине:

-  Хильчук Василь Никифорович

В автобіографії  героя зазначено - народився в 1921 році в  с. Пустовійтове. Під час Другої світової війни  він наводчик артилерійської гармати.  В   1945 році за проявлені мужність і відвагу   присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Після війни працював головою колективного господарства «Челюскінців» та проживав в с. Черевані. По виходу на заслужений відпочинок  неодноразово зустрічався з школярами навчальних закладів та молоддю міста Глобине.

• Литвиненко Іван Федорович

Народився 17 вересня 1918 року в селі Попівці (тепер Глобинського району

Полтавської області) в сім'ї селянина-бідняка.  Навчався в місцевій початковій школі. У 1938 році закінчив середню школу № 5 у місті Глобиному, куди переїхала родина. Працював шофером Глобинської МТС, потім службовцям будівельної організації Київського особливого військового округу.

У 1939 році призваний до лав Червоної Армії. В роки Другої світової війни механік-водій танка 53-го танкового полку 69-ї механізованої бригади 9-го механізованого корпусу 3-ї гвардійської танкової армії Воронезького фронту.

Звання Героя Радянського Союзу присвоєно в 1943 році за бої по визволенню Києва.

• Панченко Михайло Тихонович –

Народився в 1911 році в с. Петрівці Глобинського району Полтавської області в селянській родині. Закінчив Петрівську семирічну школу, після чого працював в радгоспі «Великобагачанський», а потім на Глобинському цукровому заводі. З початком війни 12 липня 1941 року Велико-Кринківським РВК призивається до Червоної армії, сапер.

Звання Героя Радянського Союзу присвоєно в 1943 році.

5. Указ Президії Верховної Ради Української РСР  «Про віднесення селища міського типу Глобине Полтавської області до категорії міст районного підпорядкування»  від   16 грудня 1976 року, де зазначено: «Віднести селище міського типу Глобине - центр Глобинського району Полтавської області до категорії міст районного підпорядкування».