Активні глобинські громадяни отримують по 35 тисяч гривень на реалізацію міні-проектів по покращенню умов свого життя

Дата: 10.07.2019 16:35

Нагадаю, що для активізації та посилення ініціативності жителів громади, втілення практичних проектів, які покращують якість життя мешканців міста і сіл , та задля залучення громадян до активної участі в процесах розвитку населених пунктів, рішенням 47 сесії міської ради від 25.04. 2019 р. була затверджена Програма муніципальної підтримки ініціатив громадян Глобинської міської територіальної громади на 2019 рік .

Передбачено фінансування з міського бюджету 10 проектів вартістю до 35 000 гривень, при цьому розмір коштів, вкладених у реалізацію проекту самими громадянами має бути не меншим 10% від загальної вартості проекту.

З 31 травня по 1 липня цього року ініціатори проектів подали до відділу соціально-економічного розвитку, інвестицій та енергоменеджменту 11 заявок.

Проекти ініціатив  стосувалися наступних цілей Програми:

3.1.Благоустрій вулиць, зон відпочинку, прибудинкових територій  міста та сіл -4 проекти;

3.3. Організація дозвілля - 4 проекти

3.4.Покращення екологічної ситуації у населених пунктах громади – 1 проект

3.6.Створення оптимальних умов для занять спортом та фізичною культурою жителів громади – 2 проекти

До Конкурсної комісії ввійшли представники депутатських комісій міської ради, зареєстрованих об'єднань громадян, обєднань співвласників багатоквартирних будинків, профільних відділів міської ради.

Сьогодні в рамках реалізації Програми проведено засідання Конкурсної комісії.

На початку роботи комісії міський голова Станіслав Джусь привітав активність жителів громади, яка свідчить про небайдужість глобинців до існуючих проблем і бажання їхнього вирішення.

Представники ініціативних груп обгрунтовано (іноді- навіть занадто емоційно) доводили членам Конкурсної комісії необхідність проведення заходів, придбання того чи іншого обладнання на території, де вони проживають.

В ході обговорення члени комісії, засідання якої з дотриманням демократичних засад проводив її голова заступник міського голови Олександр Артюшенко, уточнювали деякі технічні аспекти окремих проектів, давали ділові поради щодо їх впровадження.

Оцінка проектів проводилася членами комісії по 5 критеріях, визначених в Програмі, по кожному критерію - до 5 балів. Максимальна оцінка, яку міг отримати проект від усіх присутніх членів комісії -300 балів.

За результатами голосування проекти отримали наступні оцінки

Назва проекту

Кількість балів

«Дитячий майданчик у с. Черевані»

297

297

«За чисте Глобине» (м. Глобине, вул. Вишнева)

296

Придбання додаткового спортивного обладнання в Жуківський СБК

295

«Кінотеатр під відкритим небом в м. Глобине»

295

Придбання альтанки для сільського скверу в с. Старий Хутір

280

«Моя школа- моя зона комфорту» (с. Пироги)

277

Придбання зарибку для зариблення річки Сухий Омельник

260

Облаштування автобусної зупинки «Школа» в с. Опришки

259

Придбання додаткових тренажерів в Устимівський СБК

252

Молодіжний хаб в с. Бабичівка

184

Найвищі бали від членів комісії отримали проекти «Дитячий майданчик у с. Черевані»(ініціатор- Удод Яна Григорівна), «Придбання вбрання для сцени (завіса, падуги, задник) Борисівського сільського Будинку культури» (ініціатор – Підцерковний Володимир Арсентійович) та «За чисте Глобине (м. Глобине, вул. Вишнева)» (ініціатор – Ковальчук Петро Петрович).

Не отримав належної підтримки та не буде реалізовуватися проект «Молодіжний хаб в с. Бабичівка» (ініціатор Мазур Віталій Федорович).

Переможці конкурсу визначені – на черзі виділення коштів з міського бюджету та реалізація проектів.

Начальник відділу соціально-економічного розвитку, інвестицій та енергоменеджменту виконкому Глобинської міської ради

Володимир Бондарь