Експерти Мінрегіону проаналізували бюджети 806 ОТГ за І півріччя 2019 року: Глобинська громада на 5 місці по Україні серед ОТГ своєї групи та перша - по області

Дата: 16.08.2019 14:31

За підсумками І півріччя 2019 року експерти Мінрегіону проаналізували окремі фінансові показники 806 об’єднаних територіальних громад, створених у 2015-2018 роках.

Експерти аналізували дані за чотирма показниками:

• доходи на душу населення (співвідношення обсягу надходжень доходів загального фонду без трансфертів до кількості мешканців громади);
  • рівень дотаційності бюджетів (співвідношення обсягу базової чи реверсної дотації до суми доходів загального фонду ОТГ без урахування субвенцій з державного бюджету);
  • питома вага видатків на утримання апарату управління у фінансових ресурсах ОТГ (відсоток видатків на утримання апарату управління органів місцевого самоврядування у сумі доходів загального фонду без урахування трансфертів з державного бюджету);
  • питома вага заробітної плати у видатках загального фонду (відсоток проведених із загального фонду бюджету видатків на заробітну плату з нарахуваннями до обсягу видатків загального фонду бюджету без урахування трансфертів, перерахованих з бюджету ОТГ до інших бюджетів) (https://bit.ly/2TCWM6T).

Аналіз, як завжди, здійснювався з розподілом ОТГ по групах залежно від чисельності їх населення та вперше окремо виділено аналіз ОТГ створених на базі міст обласного значення.

• Група 1 – ОТГ з чисельністю населення понад 15 тис. жителів;

• Група 2 – ОТГ з чисельністю населення від 10 до 15 тис. жителів;

• Група 3 – ОТГ з чисельністю населення від 5 до 10 тис. жителів;

• Група 4 – ОТГ з чисельністю населення менше 5 тис. жителів;

• Група 5 – ОТГ-міста обласного значення.

Глобинська ОТГ потрапила до 2 групи ОТГ (кількість населення від 10 до 15 тисяч жителів) з загальною кількістю 124 громади. За результатами аналізу наша громада в рейтингу групи зайняла 5 загальне місце по Україні і стала першою серед дев’яти об’єднаних громад Полтавщини, що увійшли до цієї групи (Шишацька- 7 місце, Щербанівська ОТГ Полтавського району -8 місце, Лохвицька-11 місце, Гребінківська-14 місце, Козельщинська- 28 місце, Великобагачанська-32 місце, Решетилівська-36 місце, Семенівська- 51 місце).

(Довідково: Серед полтавських громад кращий показник в групі 4 (з чисельністю населення менше 5 тис.) має Драбинівська ОТГ Новосанжарського району – 3 місце з 292 громад. В групі 3 (з чисельністю населення від 5 до 10 тис.) в числі лідерів від Полтавщини  Опішнянська ОТГ Зіньківського району – 14 місце 267 громад. На жаль, в першій групі ( з чисельністю населення понад 15 тис.) представник Полтавщини Пирятинська ОТГ зайняла лише 21 місце з 96 громад. В групі 5 (міста обласного значення) Гадяцька ОТГ зайняла 18 місце з 27 громад.)