Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Тернистий шлях реформ

Дата: 27.11.2019 09:54
Кількість переглядів: 1000

Вкотре жителі села Пустовійтове зібралися разом, щоб обговорити подальші шляхи своєї громади в зв’язку із впровадженням в Україні адміністративно-територіальної реформи. Цього разу на зустріч з активом та жителями села, що відбулася 26 листопада 2019 року в сільському будинку культури, прибули і гості: Глобинський міський голова Станіслав Джусь, Бабичівський сільський староста Глобинської міської територіальної громади Станіслав Живолуп, керівник місцевого виробничого підрозділу ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт» Володимир Мигович, Обознівський сільський голова Іван Степаненко.

Відкриваючи громадські обговорення, Пустовітівський сільський голова Любов Тарасюк зауважила, що рішення за жителями села, сьогодні ж зібралися, щоб почути думку кожного з присутніх, отримати відповіді на питання, які стосуються шляхів здійснення адміністративно-територіальної реформи.

Глобинський міський голова Станіслав Джусь ознайомив присутніх з перспективними планами створення об’єднаних територіальних громад на теренах Глобинського району, роз’яснив, що таке спроможна громада та які повноваження і ресурси набуває об’єднана громада. На переконання міського голови, від того, що свого часу в 2015 році Пустовійтівська громада відмовилася від об’єднання з Глобинською міською радою, її жителі більше втратили, ніж здобули. Станіслав Джусь дав відповіді на численні запитання присутніх. Зокрема, відповідаючи на запитання, а яка ж вигода в приєднанні інших громад до Глобинської ОТГ, зазначив, що зараз Глобинська громада вважається однією з найспроможніших громад в Україні за фінансовими показниками, але водночас, виходячи з кількості населення, яке проживає в громаді, держава забирає (вилучає) з надходжень міського бюджету значні суми. Так, в цьому році обсяг таких коштів склав 21,2 млн. гривень, а вже наступного року - 23 мільйони. Збільшення ж кількості жителів об’єднаної громади зменшить суму вилучень з міського бюджету. Тож, краще ці кошти використати на розбудову наших глобинських громад.

Жителів Пустовітівської громади хвилювали питання подальшої долі майна та землі сільської громади, адже їх турбує, що в разі об’єднання вони перейдуть у власність міської ради. «Ніхто не забере з собою та перенесе в місто Глобине приміщення шкіл, дитячих садків, сільських будинків культури. Навпаки, за роки перебування сільських громад в Глобинській об’єднаній територіальній громаді не закрито жодної школи, жодного дитячого садка. Більше того, відновлено роботу дитячого садка в Бабичівському старостаті, сільського будинку культури в Борисах, проведено капітальні ремонти ФАПів, сільської амбулаторії в с. Опришках, закладів освіти, будинків культури.

Чимало питань стосувалися стану доріг. Звучали закиди на адресу найбільших місцевих та глобинських сільськогосподарських та промислових підприємств, великовантажний автотранспорт яких руйнує, на думку учасників зустрічі, автошляхи. З цього приводу виступали житель села Сергій Тарасов, керівник найбільшого в селі сільськогосподарського підприємства Володимир Мигович. Останній зауважив, що їхнім підприємством проведено поточні ремонти найбільш аварійних ділянок доріг. Так, лише на ремонт греблі через річку Сухий Омельник затрачено 100 тон гранвідсіву.

Не менш емоційним був і виступ Обознівського сільського голови Івана Степаненка, який наголосив, що у сьогоднішніх реаліях хочемо ми цього чи не хочемо, але адміністративно-територіальна реформа відбудеться, а з іншого боку самі ми не матимемо фінансової можливості утримувати навчальні заклади, заклади культури, надавати жителям ввесь комплекс адміністративних та соціальних послуг. Тож, вирішувати жителям громад, але це рішення повинне бути виваженим та відповідальним.

Щирими та відвертим був виступ на зустрічі Бабичівського сільського старости Станіслава Живолупа. Він зізнався, що не був прихильником об’єднання сільської громади з іншими громадами. Та, враховуючи всі за і проти, а головне те, що згідно з перспективним планом Бабичівська громада мала відійти до адміністративного центру Градизька, проаналізувавши потенціал Глобине та Градизька, разом з депутатами та жителями дійшли згоди об’єднатися в Глобинську ОТГ. Зараз про це рішення не шкодуємо, а ті позитивні зміни, що відбулися в Бабичівському старостаті свідчать, що цей крок був правильним. А це і відновлення роботи дитячого садка, і капітальний ремонт Устимівського ФАПу, і закінчення освітлення всіх вулиць населених пунктів старостату, капітальний ремонт частини центральної вулиці в Бабичівці та багато інших позитивних змін. «Я нікого не агітує за приєднання, - заявив на закінчення свого виступу сільський староста, - вирішувати вам».

         Присутні на зустрічі жителі Пустовітівської сільської ради переважною більшістю підтримали пропозицію щодо приєднання до Глобинської ОТГ.

Фото без опису« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень