В центрі уваги – трудові відносини

Дата: 17.08.2020 16:35

Фото без описуНа Полтавщині, в тому числі і території Глобинської громади,  на виконання доручення Прем`єр-міністра України Дениса Шмигаля та окремого доручення т.в.о. Голови Державної служби України з питань праці Віталія Сажієнка фахівцями Управління Держпраці у Полтавській області,  із  залученням працівників органів місцевого самоврядування, яким делеговані повноваження здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, розпочато інформаційно-роз’яснювальну кампанію щодо попередження негативних наслідків неофіційного працевлаштування та відповідальності  за порушення законодавства про працю. Так, за використання праці неоформленого працівника передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 8500 до 17000 гривень, фінансова відповідальність, згідно зі ст. 265 КЗпП України, у розмірі десяти мінімальних заробітних плат за кожного неоформленого працівника, що на сьогодні становить 47 тисяч 230 гривень.

Активна фаза інформаційної кампанії триватиме до кінця серпня, а вже з 1 вересня цього року заплановано проведення  інспекційної роботи з питань виявлення неоформлених трудових відносин. Фактично буде  охоплено усі сфери діяльності,  та,  в першу чергу,  основна увага буде приділена сферам сільського господарства, будівництва, торгівлі, громадського харчування, готельне-ресторанного бізнесу, які є найбільш критичними в плані використання незадекларованої праці.

Тож, до 1 вересня  у роботодавців є ще час і можливість правильно оформити трудові відносини з найманими працівниками.

Інспектор праці відділу соціального забезпечення

виконавчого комітету Глобинської міської ради                           О.В.Логвин