Мій край – моя історія жива

Дата: 26.08.2020 10:05

Побачила світ нова дослідницька робота краєзнавця Олександра Матвійця «Що залишаємо…».

Книга розповідає про долі жителів маловідомого українського села Герусівка на Полтавщині. Матеріали зібрані під час проведення у 2009-2020 роках експедиції «Герусівка – географічний центр Полтавської області».

Село Герусівка  відноситься до тих маленьких сіл, які зникають з карти України. Та майже до кінця минулого сторіччя тут вирувало життя, кипіла робота. Свого часу чудова природа приваблювала в село кінорежисерів Бориса Івченка (фільм «Пропала грамота») та Сергія Омельчука (фільм «Козаки ідуть»). І от прийшов час, коли село може зникнути з карти України.

Олександр Миколайович зібрав неоціненні краєзнавчі матеріали про село Герусівку, спогади очевидців історичних подій, які відбувалися в селі, як і в країні в цілому, протягом десятиріч.

У книзі вміщені копії документів із державних архівів, спогади очевидців, фотографії із сімейних архівів.

Книга зацікавить краєзнавців, а також усіх, хто небайдужий до історичної минувшини рідного краю.

Рекомендуємо прочитати книгу Олександра Матвійця «Що залишаємо…».

Що залишаємо…/ О.Матвієць, О.Гончаров. – Глобинське видавництво «Поліграфсервіс», 2020.-538 с.