A A A K K K
для людей із порушенням зору
Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Інформує сектор охорони здоров’я виконавчого комітету Глобинської міської ради

Дата: 10.01.2018 16:23
Кількість переглядів: 1418

Питання та відповіді стосовно реформи охорони здоров’я

В зв’язку з реформуванням системи охорони здоров’я в Україні, у людей виникає ряд запитань, в цій статті ми даємо відповідь на найактуальніші з них.

 Ваш лікар
 Реформа розпочнеться з первинної ланки медицини, тобто сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів.

Ви можете звернутися до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, як тільки відчуєте необхідність в обстеженні чи лікуванні. У розвинених країнах сімейні лікарі без госпіталізації вирішують до 80% медичних звернень за допомогою сучасних знань, базової апаратури та найбільш розповсюджених аналізів та ліків.

Усі ці послуги будуть 100% покриватися з державного бюджету.

Ваш лікар стане агентом сім’ї в системі охорони здоров’я. Він буде слідкувати за здоров’ям і повністю забезпечувати первинну діагностику. Для цього лікар має бути мотивований, передусім — фінансово.

Уже в 2018 році починається перехід за нову модель фінансування : лікар первинної ланки отримуватиме щорічну фіксовану виплату за обслуговування кожного пацієнта, з яким він підписав договір. Водночас розмір виплати на молодих людей та людей похилого віку суттєво відрізнятиметься з урахуванням збільшення кількості звернень у зв’язку з віковими особливостями.

Важливо пам’ятати, що лікар отримує за вас кошти і тоді, коли ви здорові. Чим менше ви хворієте, тим менше у лікаря роботи, а доходи ті самі. Так  стимулюютимуть лікарів дбати про своїх пацієнтів. Ця модель ефективно працює в усьому світі.

Які послуги надаватиме ваш лікар?
Лікар первинної ланки — це спеціаліст, який має всю інформацію про ваше здоров’я. Завдяки цьому він бачить взаємозв’язки та може визначити, на якій стадії потрібне втручання профільного спеціаліста.

Інформація про стан здоров’я пацієнта буде міститися в електронній системі охорони здоров’я — eHealth. Навіть коли громадянин перейде до іншого лікаря, уся інформація буде доступна.

Головний обов’язок сімейного лікаря — вчасно попередити або виявити захворювання на ранній стадії. А також, надати невідкладну допомогу при гострих станах і раптових погіршеннях стану здоров’я: високій температурі тіла, гострому і раптовому болю, порушенні серцевого ритму, кровотечі, інших станах, захворюваннях, отруєннях і травмах, що потребують невідкладної допомоги.

Чи буде цей лікар саме лікувати?
Так. Сімейний лікар, згідно з відповідним протоколом лікування, обстежує пацієнта та призначає необхідні аналізи, більшість з яких будуть проводитися одразу в амбулаторії. На основі отриманої інформації сімейний лікар приймає рішення про лікування  як гострих, так і хронічних станів пацієнта. За необхідності сімейний лікар дає направлення до профільних спеціалістів.


 Що ще входитиме в його обов’язки?

  • профілактика захворювань у груп ризику;
  • вакцинація;
  • видача медичних довідок та лікарняних листків;
  • видача рецептів за програмою відшкодування вартості ліків «Доступні ліки», у тому числі рецепти на ліки для хронічних хворих.

Сімейний лікар у селі
У селах сімейного лікаря обирає місцева громада. Тарифні ставки заробітної плати для сімейного лікаря будуть скасовані. Сільські громади, нарешті, зможуть суттєво покращити первинну допомогу. Створивши для лікаря гарні умови життя і праці, села зможуть запросити перспективних спеціалістів. Гідну заробітну плату забезпечить держава.

А якщо ваш сімейний лікар не доступний?
Коли ваш сімейний лікар у відпустці або вам у чужому місті необхідна первинна медична допомога, можна звернутися до найближчого чергового центру первинної допомоги.

Як обрати лікаря?
Ви можете обрати будь-якого терапевта для дорослого, педіатра для дитини або сімейного лікаря для всієї родини, незалежно від місяця вашого проживання чи реєстрації.

Якщо ви вже маєте лікаря, який доглядає вас або членів вашої родини, ви до нього звикли і ви йому довіряєте, просто підпишіть з ним декларацію. А Національна служба здоров’я України заплатить вашому лікарю за вас. Якщо лікар, який вів вас до початку приписної кампанії, не влаштовує, саме час знайти того, кому ви готові довірити своє здоров’я.

Де шукати?
Дізнайтеся про сімейних лікарів, які працюють у найближчих до вас амбулаторіях сімейної медицини або поліклініках.

Розпитайте сусідів та знайомих, чи подобається їм їхній сімейний лікар, чи влаштовують їх його методи профілактики, обстеження та лікування.

Зверніться у місцевий відділ охорони здоров’я, де вам зможуть надати інформацію про сімейних лікарів у вашому населеному пункті чи районі.

Визначилися з лікарем. Що далі?
Як тільки буде оголошено про початок приписної кампанії , а це буде вже з квітня , ви зможете підписати декларацію із сімейним лікарем.

Ви можете підписати декларацію у будь-який час, навіть під час першого звернення.

Декларація підписується безстроково і діє до моменту, поки ви не вирішите змінити лікаря.

Поки лікар не набере 2000 пацієнтів, він не може відмовити в підписанні декларації.

Педіатрія
Реформа первинної ланки не скасовує педіатрів. Навпаки — педіатри отримають фінансові заохочення на тих же умовах, що і сімейні лікарі. При цьому річна фіксована виплата на кожну дитину буде навіть вища за середню.

Так само як і сімейного лікаря, громадяни можуть обирати окремо педіатра для своєї дитини. Або обслуговуватися всією сім’єю в одного сімейного лікаря. 

Педіатр безоплатно вакцинує дітей згідно з календарем профілактичних щеплень.

Екстрена допомога
Коли громадянину необхідна екстрена спеціалізована допомога, він звертається до будь-якого центру екстреної допомоги. Лікування випадків, які загрожують життю, будуть покриті державою на 100%.

Червоний список послуг
Одночасно існуватиме, так званий, червоний список послуг, які не ввійдуть у державний гарантований пакет. Це можуть бути додаткові послуги та ті, які не є життєво необхідними. Наприклад, естетична стоматологія, пластична хірургія та інші. Вартість цих послуг громадяни будуть сплачувати самостійно.

Червоний список послуг, так само, буде змінюватися з року в рік, залежно від того, який об’єм послуг зможе гарантувати держава.

Пологи
Нова модель оплати за медичну послугу на деякі види спеціалізованої медичної допомоги почне впроваджуватися протягом 2018 року. Так, у рамках спеціальної програми, усі пологи — екстрені чи планові — будуть 100% покриті державою за єдиним та однаковим тарифом, який забезпечить гідний легальний дохід бригадам комунальних пологових будинків.

Додаткові послуги (такі як палата підвищеного комфорту або медичні маніпуляції), які не показані породіллі, можуть бути платними.

Ведення вагітності та патронат новонародженого українця до року може здійснювати сімейний лікар матері за її бажанням.

Що найважливіше в системі охорони здоров’я?
Гарантія від держави, що, за потреби, кожен громадянин отримає медичну допомогу, на яку має право за законом і за яку платить податки.

Незважаючи на офіційно безоплатну медицину, часто вже у лікарні нас питають, чи маємо гроші на ліки та лікування.

Чому так?
Проблема — не тільки в дефіциті фінансування державної медицини. Система не функціонує через неефективне використання наявних бюджетних коштів.

Реформа, розроблена командою Міністерства охорони здоров’я України спільно з міжнародними експертами, — це реформа фінансування системи охорони здоров’я, щоби кожен українець мав рівний доступ до медичних послуг та ліків, гарантованих та покритих державою.

Використані матеріали сайту http://decentralization.gov.ua


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень