Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

18 жовтня - Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Дата: 16.10.2020 14:51
Кількість переглядів: 438

Фото без описуТоргівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, порушенням прав людини. Саме тому щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, започаткований у жовтні 2007 року Європейським Парламентом. Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи. Не байдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні – запорука успішної боротьби з проблемою.

Україна у вересні 2010 року ратифікувала Конвенцію Ради Європи про боротьбу з торгівлею людьми, формально підтвердивши тим самим готовність до впровадження міжнародних стандартів і принципів у цій сфері.

У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи.

Існує чимало різноманітних видів експлуатації: усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу.

За оціночними даними Представництва МОМ в Україні за час незалежності 230 тис. українців постраждали від торгівлі людьми. Українці потрапляють в тенета цього злочину не лише в Україні, але й у Польщі, інших країнах Європи, Туреччині, США, країнах Центральної Азії та Близького Сходу.

Тому, щоб українцям безпечно подорожувати, працювати, навчатися треба додержуватися необхідних правил безпеки.

Якщо плануєте подорожувати за кордоном:

 1. Заздалегідь знайдіть та запишіть контактну інформацію посольства України.
 2. Перед виїздом в іншу країну зареєструйтесь он-лайн на сайті Міністерства закордонних справ України в системі ДРУГ http://friend.mfa.gov.ua.
 3. Залишіть своїм рідним детальну інформацію про місце свого перебування: адресу, контактний телефон, копії паспорту та ін.
 4. Підтримуйте зв'язок з рідними та близькими, повідомляйте зразу про зміну місця перебування.
 5. Домовтеся заздалегідь з рідними про кодове слово, яке підкаже їм, що ви опинились у небезпечній ситуації.
 6. Не віддавайте свої документи нікому, окрім працівників правоохоронних органів та прикордонної служби.
 7. Не залишайте свій паспорт під заставу чи «для оформлення» додаткових документів.
 8. Зробіть копії важливих документів та покладіть їх в надійне місце окремо від оригіналів.

Якщо плануєте працювати за кордоном:

 1. Для легального працевлаштування за кордоном треба отримати в Україні робочу візу та необхідні дозволи. Туристична, гостьова віза або безвіз право на роботу не дає.
 2. Агенція з працевлаштування за кордоном повинна мати ліцензію на обраний вами напрямок діяльності і саме в ту країну, куди вам пропонують поїхати. На сайті Міністерства соціальної політики України www.msp.gov.ua в розділі «Організаціям / Ліцензування» є перелік ліцензованих посередників.
 3. Перед виїздом за кордон на роботу, дізнайтесь які права ви маєте в країні перебування, звернувшись за консультацією в департамент консульської служби міністерства закордонних справ.
 4. Придбайте ще один мобільний телефон і картку та заховайте серед речей. Якщо Вас будуть утримувати, Ви зможете зв’язатись з рідними додатковим телефоном.
 5. Переконайтесь, що договір на роботу абсолютно зрозумілий і перекладений коректно.
 6. Перевірте усі умови працевлаштування: контракт не має містити розмитих формулювань на кшталт “та інші види робіт”, “на вимогу роботодавця” та ін.
 7. Не погоджуйтесь на нелегальну роботу. А також не надавайте підроблені документи чи неправдиву інформацію при оформленні візи.
 8. У разі небезпеки телефонуйте в Посольство України та місцеві екстрені служби допомоги, навіть якщо ви перебуваєте в країні незаконно.

Якщо плануєте навчатися за кордоном:

1. Для легального навчання за кордоном треба отримати в Україні відповідну візу.

2. Вивчіть уважно умови прийому конкретного навчального закладу. Деякі з них враховують результати ЗНО, а деякі вимагають вступного тестування. Є платні навчальні програми, а є і безкоштовне навчання за рахунок отримання різних видів стипендій, грантів або за партнерською програмою (подвійний диплом).

3. Зателефонуйте рідним або друзям після приїзду. Впродовж всього періоду навчання періодично телефонуйте рідним і повідомляйте про ваше перебування.

4. Дотримуйтесь правил безпеки, що викладені раніше.

5. Не бійтесь звертатися по допомогу до державних установ, громадських організацій, поліції.

6. Станьте на консульський облік в країні, де будете навчатись та/або працювати (якщо термін перебування більше 3 місяців).

 

Як зазвичай вербують людей?

Вербувальники найчастіше використовують особисті, дружні зв’язки, фальшиві рекламні оголошення, нелегальні рекламні агенції та веб-сайти з працевлаштування. Зазвичай пропонують дуже привабливі умови легального працевлаштування та проживання, фінансову допомогу та підтримку в організації поїздки, оформлення всіх необхідних документів тощо.


Якщо ви потрапили в скрутну ситуацію за кордоном,

можете звернутись до:

 • посольств/консульських установ України за кордоном;
 • державних, міжнародних та громадських організацій, що надають відповідну допомогу;
 • місцевих правоохоронних органів;
 • організацій української діаспори;
 • інших організацій та установ (наприклад, релігійних).

Корисні контакти:

 • Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів  0-800-505-501 (або 527 з мобільних телефонів);
 • Гаряча лінія МЗС України   +38 044 238 16 57;
 • Департамент боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми Національної поліції України   +38 044 374 37 85;
 • гаряча лінія  Укрбюро Інтерполу (в екстрених випадках)

                                                        +38 044 256 12 53.

Запрошуємо ознайомитися з проєктом "#Працюй безпечно", який спрямований на протидію торгівлі людьми. Для тих, хто шукає нову роботу в Україні чи закордоном, проєкт дає відповіді на важливі питання.

Як підготуватися до працевлаштування в іншій країні? Як виявити шахраїв, які намагаються обдурити вас під час укладання трудової угоди? І, що робити, коли ви, ваші родичі чи знайомі опинилися перед небезпекою потрапляння в трудове рабство? Чи постраждали від торгівлі людьми? На ці та інші питання відповідь можна отримати за  наступними посиланнями:

https://www.facebook.com/work.safe.ua/https://www.instagram.com/work_safe_ua/?igshid=11h7dk9v6gw2u

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень