A A A K K K
для людей із порушенням зору
Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Пам’ятаємо героїзм глобинців

Дата: 14.12.2020 15:27
Кількість переглядів: 392

Покладання квітів глобинською міською радою14 грудня 2020 року з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС в м. Глобине відбувся захід з покладання квітів до Пам’ятного знаку встановленого на честь земляків – жителів Глобинського району, які були учасниками ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Враховуючи пандемію короновірусу та погодні умови,  які склалися   цього дня участь в заході взяла обмежена кількість осіб: керівники Глобинської міської ради та голова Глобинського осередку ВГО «Союз Чорнобиль України» Олександр Логвин.

Міський голова Станіслав Джусь перед покладанням квітів звернувся до присутніх,  відмітивши, що  трудова звитяга учасників ліквідації аварії на ЧАЕС не меркне з часом, що їх подвиг завжди пам’ятатимуть вдячні нащадки.

В свою чергу представник громадської організації учасників ліквідації аварії на ЧАЕС Олександр Логвин подякував керівництву та депутатам міської ради за їх не байдужість у вирішенні проблем та питань соціального захисту чорнобильців-ліквідаторів.

Присутні поклали квіти до Пам’ятного знаку та символічно цього дня на площі перед готельно-офісним комплексом «На висоті» в м. Глобине пролунав дзвін   пам’яті по тим,  чиє життя обірвав смертоносний атом в ім’я спасіння прийдешніх поколінь.

 

 

З 2016 року в громаді діє міська Програма «Соціальний захист», якою передбачено підвищення ефективності системи соціальної допомоги жителям Глобинської територіальної громади через посилення адресності при її наданні та шляхом включення додаткових заходів щодо соціальної підтримки громадян, вирішення проблем матеріально-технічного, соціально-побутового, культурно-масового характеру, здійснення заходів, спрямованих на надання адресної підтримки учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Глобинською міською радою відповідно до міської Програми «Соціальний захист» проводиться придбання санаторно-курортних путівок для постраждалих внаслідок чорнобильської катастрофи другої категорії. Термін перебування в санаторно-курортному закладі за санаторно-курортною путівкою становить 18 днів. Постраждалі особи забезпечують путівкою один раз на два роки. В 2020 році придбано 2 санаторно-курортні на загальну суму 30240,00 грн. в ПАТ ЛОЗ «Миргородкурорт» СКК«Миргород».

Забезпечується відшкодування за надання пільг з послуг зв’язку, абонентна плата за користування квартирним телефоном. Право на пільги за користування послугами зв’язку поширюється на осіб зареєстрованих на території громади, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи І та ІІ категорії, дружини померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Особи постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, забезпечуються безкоштовним перевезенням на міських, приміських маршрутах та залізничним транспортом.

Передбачено також: відшкодування один раз на рік вартості проїзду міжміським транспортом до будь-якого населеного пункту України і у зворотному напрямку громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи віднесеним до І категорії – безплатно, віднесеним до ІІ категорії з 50% знижкою вартості проїзду; відшкодування витрат громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, за придбання високовартісних життєвонеобхідних медикаментів, які за висновками лікарів потребують постійного їх прийому; проходження відновного лікування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС першої та другої категорії у Лікарні відновного лікування м.Кременчука. Термін перебування в Лікарні відновного лікування становить 12 днів. Учасники ліквідації забезпечують путівкою один раз на два роки.

Постійно проводиться надання одноразової адресної грошової допомоги громадянам громади у зв’язку зі скрутним матеріальним становищем за особистим зверненням та за поданням громадської організації. В 2020 році до Дня Чорнобильської трагедії (26 квітня) допомогу отримали 57 осіб на загальну суму 28500 грн., до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (14 грудня) допомогу отримали 18 осіб на загальну суму 9000 грн.

Питання забезпечення додатковими соціальними гарантіями учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС громади, перебуває на постійному контролі відділу соціального забезпечення виконавчого комітету міської ради.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень