Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Частка ПДФО до місцевих бюджетів має бути збільшена на 5%, – АМУ

Дата: 01.06.2021 15:57
Кількість переглядів: 356

Асоціація міст України наполягає, що кожна громада, незалежно від того сільська, міська чи селищна повинна мати свій додатковий ресурс у вигляді 5% ПДФО, це дасть змогу збільшити бюджет. Нині АМУ здійснила розрахунок по кожному бюджету на прикладі планових показників бюджету поточного року, який демонструє додатковий обсяг надходжень до скарбниці територіальної громади.

АМУ відстоює позицію та проводить системну роботу щодо законодавчого врегулювання питання сплати ПДФО по структурних, відокремлених або будь-яких інших підрозділах юридичної особи незалежно від організації їх структури до відповідних бюджетів ОМС саме за місцем здійснення діяльності такими підрозділами.

Законопроєкт № 5244-3: «Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб за фактичним місцем здійснення діяльності фізичними особами», як найбільш прийнятним, що відповідає потребам органів місцевого самоврядування, а також з пропозиціями його удосконалення, які запропонувала АМУ, зокрема організація вважає, що законопроєкт потрібно удосконалити та доповнити в частині:

– відновлення контролю за правильністю сплати платниками ПДФО (податковими агентами) з боку територіальних підрозділів ДПС, в тому числі за дотримання ними порядку сплати (перерахування) ПДФО до бюджету;

– встановлення відповідальності для платників ПДФО (податкових агентів) за перерахування податку до бюджету не за належністю з порушенням вимог статті 168 ПКУ.

Нагадаємо, правління АМУ ще у квітні підтримало законопроєкти, що перебувають на розгляді Верховної Ради України і стосуються збільшення частки зарахування ПДФО до місцевих бюджетів та зарахування ПДФО за місцем розташування виробничих потужностей суб’єктів підприємницької діяльності (законопроєкти №5066 та №5066-1).

Для місцевого самоврядування збільшення відсотку зарахування ПДФО на 5% це:

– зміцнення спроможності громад

– Збільшення частки зарахування до бюджетів місцевого самоврядування ПДФО дозволить частково компенсувати видатки перекладені державою на органи місцевого самоврядування, а саме: на утримання закладів профтехосвіти; фінансування державних соціальних гарантій; виплату заробітної плати непедагогічним працівникам закладів середньої освіти, утримання таких закладів, забезпечення навчального процесу; фінансування комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я.

Покращення рівня послуг

Завдяки збільшенню частки зарахування ПДФО до місцевих бюджетів громади матимуть можливість покращувати систему охорону здоров’я, соціальні послуги, інфраструктуру, благоустрій тощо.

Соціальна  справедливість

Важливо, щоб кошти платників податку залишалися на місцях і спрямовувалися на покращення якості послуг, а не йшли на доплати топ-чиновникам.

Полтавське регіональне відділення

Асоціації міст України

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень