Конституція – основа демократії та прав людини

Дата: 29.06.2021 13:13

День Конституції України — одне з найважливіших державних свят. Цьогоріч – 25-та річниця прийняття Основного Закону держави. Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна  багатоманітність — фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.

Обов’язок кожного з нас – поважати Конституцію та дотримуватись її приписів. Тільки так ми зможемо забезпечити подальший розвиток України як демократичної та рівноправної зі світовою спільнотою держави.

Бібліотеки   КЗ «Публічна бібліотека Глобинської міської ОТГ» з нагоди свята організували книжкові  виставки, щоб ознайомити користувачів з історичними передумовами прийняття Основного Закону України, прослідкувати шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України: «Конституція України: традиційне і нове» (КЗ «Публічна бібліотека Глобинської міської ОТГ»),  «Конституція України: вимір історії і часу» (Глобинська бібліотека-філія №1), «Конституція – оберіг державності» (Жуківська бібліотека-філія), «З Днем Конституції України!» (Бабичівська бібліотека-філія), «Конституція – головний підручник життя» (Пузиківська бібліотека-філія), "Конституція - основний закон України" (Заможненська бібліотека-філія), "Оберіг державності" (Глобинська бібліотека-філія №2),  "Конституція – оберіг державності" (Куп'єватівська бібліотека-філія).

Правові години «Конституція і мої права», «Конституція – основний закон України», проведені в Глобинській бібліотеці-філії №1 та Зубанівській бібліотеці-філії спільно з начальником відділу «Глобинське бюро правової допомоги» Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги Максимом Журенком.