Сигналізаційне повідомлення від 16.07.2021року

Дата: 16.07.2021 13:34

Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області доводить до відома сільгоспвиробників та жителів громади що триває  розмноження  другого  покоління  чортополохівки  (сонцевик  будяковий).

Фото без описуФото без описуФото без опису

Гусінь  шкідника  живиться  бур’янами,  але  відчутної  шкоди  може  завдати  рослинам  сої, соняшнику,  овочевих  і  баштанних  культур,  іншим, передусім,  засміченим  посівам.  На присадибних ділянках не нехтує також айстрами, лавандою, артишоком тощо. Друге і третє покоління розвиваються в липні - вересні. Залежно від агрокліматичних умов другої половини літа, одночасно можна виявити всі стадії розвитку чортополохівки. Націлюємо сільгоспвиробників та громадян на систематичному проведенні обстежень посівів с/г культур, особливо сої на поширення даного шкідника.

При  виявленні та перевищенні  економічного  порогу  шкодочинності  (1,5-2  гусениці чортополохівки на 1 рослину) заселені шкідником рослини рекомендовано обробляти інсектицидами з діючою речовиною імідаклоприд + лямбдацигалотрин, хлорпірифос.

Обробітки пестицидами проводити в тиху безвітряну погоду ранком та у вечірні години.

Не  менше  як  за  дві  доби,  про  час  та  місце  проведення  обробітків,  необхідно попереджувати  Голів  міських,  селищних  рад,  населення  села  та  пасічників.  На оброблених ділянках обов’язково виставляють попереджувальні знаки.

При  роботі  з  засобами  захисту  рослин  слід  дотримуватись  загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.

Провідний спеціаліст відділу контролю

за обігом засобів захисту рослин

Управління фітосанітарної безпеки державний інспектор

ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області                           Олексій Котляр