28 липня 2021 року відзначається 1033 років з дня хрещення Київської Русі

Дата: 28.07.2021 09:07

Фото без описуДатою свята Хрещення Русі обрано 28 липня, оскільки саме в цей день православний світ вшановує пам'ять рівноапостольного князя Київського Володимира Святославовича. Він, як відомо, не тільки сам навернувся до християнства, але й посприяв тому, що воно стало державною релігією Київської Русі.

Згідно з літописом, влітку 988 року князь Володимир Святославович був охрещений в церкві св. Якова в Херсонесі й одружився з сестрою візантійського імператора Анною. Наприкінці літа він із дружиною повернувся до Києва і наказав усім прийняти нову віру, а поганських ідолів скинути у Дніпро.

У цей святковий день бажаємо вам щедрої Божої благодаті, духовної наснаги, міцного здоров'я та довголіття!