Про пререрахунки пенсій з 1 липня п. р.

Дата: 30.07.2021 08:44

У Головному управлінні Пенсійного фонду Полтавської області провели масові автоматичні перерахунки пенсій з 1 липня п.р., виплата яких розпочалася 4 липня.

Підставою для проведення перерахунків пенсій є декілька нормативних документів. По перше, - це Закон України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», яким передбачено, що з 1 липня прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, зріс з  1769 грн до 1854 грн, тобто на 85 гривень. У зв’язку з цим мінімальна пенсія збільшилася з 1769 до 1854 гривень, а максимальна – з 17690 до 18540 гривень.

Окрім мінімальних та максимальних розмірів пенсій, перераховані надбавки, підвищення та інші виплати, що встановлюються до пенсій, розмір яких розраховується, виходячи із даного показника.

На виконання п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2021 року № 127 ”Про додаткові заходи соціального захисту у 2021 році” з 1 липня 2021 року встановлено щомісячну доплату в розмірі до 100 грн (в межах максимального розміру пенсії) 8,5 тис. пенсіонерів, виплати яких підпадають під такі умови:

• пенсії призначені відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” за зверненнями, які надійшли по 31 грудня 2020 року включно;
  • розмір пенсії із січня по липень 2021 року включно не індексувався або не підвищувався через збільшення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність/мінімальної заробітної плати.

Також у липні підвищення пенсійних виплат відчують 408 непрацюючих одержувачів Полтавщини, які досягли віку 65 років і чий стаж сягає 30 років для жінок і 35 років - для чоловіків. Розмір пенсій таких осіб встановлюється на рівні 40% мінімальної заробітної плати (6000 грн), тобто 2400 грн. Середнє підвищення у даному випадку склало 334 грн, а додаткові видатки Фонду - близько 136,3 тис. грн.

Крім того, щомісячну компенсаційну виплату у розмірі до 500 грн в липні отримають 726 осіб, які досягли віку 80 років, а пенсія яких не досягає розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески. Такі підвищення встановлюються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році». З пенсійного бюджету на ці виплати щомісяця спрямовуватиметься понад 376,2 тис. Грн.

Головне управління Пенсійного

фонду України в Полтавській області