«Система охорони здоров’я готова реагувати на виклик нової хвилі COVID-19», — Ігор Кузін

Дата: 26.08.2021 15:49

Фото без описуКількість випадків інфікування штамом коронавірусу «Дельта» в Україні поступово зростає: ще 5 серпня було підтверджено 147 випадків, а вже 20 серпня — 520. «Така тенденція не має заскочити Україну зненацька» — наголошує Ігор Кузін, заступник Міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України.

В Україні визначили й підготували 256 лікарень, що надають спеціалізовану допомогу при COVID-19.

Вони розподілені на заклади різних хвиль реагування. Потужність налічує майже 39 тис. ліжко-місць, із них 96 % забезпечені киснем. Крім того, в областях закупили та отримали 14 790 кисневих концентраторів, 161 комп’ютерний томограф та 148 рентген-апаратів.

22–23 серпня Україна отримала від Польщі гуманітарну допомогу.

Це кисневі концентратори, кардіомонітори, пульсоксиметри, медичні рукавички, маски хірургічні тощо. Цей запас посилить уже наявний резерв обладнання та засобів індивідуального захисту, сформованих в опорних лікарнях.

По всій країні сформований запас тестів на понад 2 млн досліджень та 2,3 млн експрес-тестів на визначення антигену.

У вересні очікується постачання реагентів для проведення 4 мільйонів ПЛР досліджень та 2,8 млн швидких тестів на визначення антигену. Була також оновлена система відстеження контактних осіб, завдяки чому вона стала набагато оперативнішою.

Діагностувати «Дельта» штам методом ПЛР зможуть на рівні областей та на національному рівні.

У четвертому кварталі поточного року запуститься секвенування лабораторних зразків у власній референс-лабораторії ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».

Продовжується активна робота над адаптованими маршрутами.

Вони дозволять доставляти пацієнтів до найближчих лікарень сусідніх регіонів чітким і найкоротшим шляхом.

Записуйтеся на щеплення, щоби вберегти своє життя і здоров’я, а також людей поруч!

Перелік центрів масової вакцинації та пунктів щеплень шукайте за посиланням: https://list.covid19.gov.ua