Пройшло чергове засідання виконавчого комітету

Дата: 27.08.2021 16:22

26 серпня відбулося засідання виконавчого комітету міської ради.

Розпочалося воно з приємної події: міський голова привітав та вручив грамоту Глобинської міської ради та пам'ятну медаль члену виконкому Костянтину Кошилю за активну громадянську позицію, вагомий особистий внесок у розвиток громади, формування її позитивного іміджу та з нагоди 30-ї річниці незалежності України. Після чого перейшли до розгляду порядку денного.

Про хід виконання  в І півріччі 2021 року Плану соціально-економічного розвитку Глобинської міської територіальної громади на 2021 рік доповів провідний спеціаліст відділу соціально-економічного розвитку, інвестицій та енергоменеджменту виконкому міської ради В’ячеслав Шайнога.

Члени виконкому заслухали прогнозні показники бюджету Глобинської міської територіальної громади на 2022-2024 роки, про які доповів заступник начальника фінансового відділу виконкому міської ради Олександр Миколаєнко. Він зазначив, метою прогнозу є запровадження середньострокового бюджетного прогнозування для встановлення взаємозв’язку між стратегічними цілями розвитку громади та можливостями бюджету. Прогноз включає показники бюджету міської територіальної громади за основними видами доходів, видатків та фінансування, взаємовідносинами бюджету територіальної громади з бюджетами інших рівнів.

Обсяг дохідної частини бюджету Глобинської міської територіальної громади на 2022 рік прогнозується в сумі 348 243,8 тис. грн.,  із них: доходи (без урахування міжбюджетних трансфертів) – 253 821,5 тис. грн., трансферти з державного та місцевих бюджетів – 94 422,3 тис. грн., в т.ч. субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам – 94 022,3 тис. грн., субвенція з бюджету Градизької селищної територіальної громади – 400,0 тис.грн.

Обсяг дохідної частини бюджету Глобинської міської територіальної громади на 2023 рік прогнозується в сумі 372 484,4 тис. грн.,  із них: доходи (без урахування міжбюджетних трансфертів) – 269 077,0 тис. грн.,трансферти з державного та місцевих бюджетів – 103 407,4 тис. грн., в т.ч. субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам – 102 977,4 тис. грн., субвенція з бюджету Градизької селищної територіальної громади – 430,0 тис.грн.

Обсяг дохідної частини бюджету Глобинської міської територіальної громади на 2024 рік прогнозується в сумі 397 001,5 тис. грн.,  із них: доходи (без урахування міжбюджетних трансфертів) – 286 537,0 тис.грн., трансферти з державного та місцевих бюджетів – 110 464,5 тис. грн., в т.ч. субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам – 110 004,5 тис. грн., субвенція з бюджету Градизької селищної територіальної громади – 460,0 тис.грн.

Відповідно до статей 98-100 Бюджетного кодексу України система бюджетного вирівнювання передбачає горизонтальне вирівнювання податкоспроможності територій залежно від рівня надходжень податку на доходи фізичних осіб у розрахунку на одного жителя, шляхом передачі трансфертів. Обсяг реверсної дотації згідно з розрахунками Міністерства фінансів України передбачається на 2022 рік в сумі 22 666,3 тис. грн., на 2023 рік – 26 745,0 тис. грн., на 2024 рік – 31 574,8 тис. грн.

Видатки прогнозу бюджету обраховано в наступних обсягах: 2022 рік – 348 243,8 тис. грн. (в т.ч. загального фонду 346 079,6 тис. грн., спеціального фонду 2 164,2 тис. грн.), 2023 рік – 372 484,4 тис.грн. (в т.ч. загального фонду – 270 215,0 тис.грн., спеціального фонду – 2 269,3 тис.грн.), 2024 рік – 397 001,5 тис.грн. (в т.ч. загальний фонд – 394 627,9 тис.грн., спеціальний фонд – 2 373,7 тис.грн.).

Невиконання прогнозних показників бюджету Глобинської міської територіальної громади на 2022-2024 роки може відбутись у разі змін в економічному середовищі, які будуть залежати від наслідків поширення коронавірусної інфекції COVID-19, невідповідності основних прогнозних показників економічного і соціального розвитку м. Глобине показникам, врахованим під час формування прогнозу, змінами бюджетного та податкового законодавства, прийняття міською радою рішень, які впливають на доходну та видаткову частину бюджету.

У ході роботи члени виконкому розглянули та погодили проекти програм: Комплексної програми профілактики правопорушень на території Глобинської міської територіальної громади на 2021-2022 року Програми військово-патріотичного виховання, підготовки громадян до військової служби, рекламування та пропагування військової служби за контрактом в Збройних Силах України Глобинської міської територіальної громади на 2021-2025 рокиПрограми соціально-педагогічної послуги «Університет третього віку», а також затвердили положення про службу «Соціальне таксі» при Комунальній установі «Центр надання соціальних послуг Глобинської міської ради».

Про закріплення територій обслуговування за закладами загальної  середньої освіти Глобинської міської ради, підготовку навчальних закладів Глобинської міської ради до початку навчального року та стан підвезення школярів до шкіл прозвітувала начальник відділу освіти Світлана Надтока.

Окрім того, прийнято низку рішень щодо соціального та правового захисту дітей, затверджено акти обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, розглянуто інші питання.

Загалом у ході роботи члени виконкому розглянули 25 питань порядку денного.

За результатами розгляду питань прийнято відповідні рішення.