Освячення та відкриття амбулаторії в Серці села Пироги

Дата: 28.08.2021 10:21

Світлою окрасою  постала  модерна амбулаторія загальної практики сімейної медицини в центрі рідного села, поруч з  територією, де в 19 столітті був фельдшерський пункт Пирогівської волості, очевидно потужні потоки історичних духовних надбань допомогли зародити мрію. Вітаю Всіх-Всіх, хто вірив, активно  діяв, підтримував і наполегливо торував Шлях до здійснення Задуманого! Передусім жителів Пирогів, Ярошів, Борисів,  медиків, будівельників ТОВ "Лімм-Буд", депутатів Глобинської ОТГ першого скликання, депутатів Глобинської районної ради, які на позачергових сесіях виважено і з розумінням ситуації висловлювали свою позицію, долаючи всі  "проти", додаючи моральної сили та  впевненості в реалізацію проєкту; працівників департаментів охорони здоров'я та капітального будівництва Полтавської ОДА, які завжди з увагою, повагою і розумінням ставилися до кожної, навіть, найменшої проблеми, намагалися якомога швидше знайти її рішення і рухатися вперед. Оптимістично надихаюче та мобільно-блискавично співпрацювалося з головним архітектором Полтавської області Іриною Особік та директором Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Віктором Лисаком.

Сотні людей доклали чимало зусиль для її Народження, хай душевні фанфари Добра додають їм сили щодня. Знакова подія – освячення та відкриття  АЗПСМ відбулася 27 серпня ( початок будівництва 19 серпня 2019 року, оформлення документації стартувало з січня 2018 року). Щиро завдячую: керівникам  місцевих агроформувань Петрові Кочерзі, Станіславу Голобородьку, які оперативно профінансували  виготовлення детального плану території та проєкту землеустрою під будівництво сучасного медичного закладу, подарували  функціональні медичні  кушетки, а головне супроводжували вірою та підтримкою в успіх;  голові СФГ "Зеніт" Віктору Подкичу, що відразу долучився до благоустрою території навколо омріяної новобудови, депутату Полтавської обласної ради сьомого скликання Інні Авраменко, бо  від самого зародження ідеї до дня завершення проєкту  вона тримала руку на пульсі всіх дій;  переймалася зведенням АЗПСМ і   директор КНП "ЦЕНТР ПМСД у Глобинському районі» Валентина  Хавронюк, вчасно надаючи відповідні документи;  підтримав доленосні рішення тодішній  голова Глобинської РДА Вадим Данилевський, промовивши: "Більше  тридцяти  років не велося тут  державне будівництво, а тепер збудуємо".

Сердечно завдячую Всім, хто завітав на жадане дійство, велика вдячність депутату Кременчуцької міської ради від ЄС Богдану Лазоренку  та компанії Ferrexpo за вагомі подарунки – сучасний електрокардіограф і  ліжко в маніпуляційний кабінет.

Відрадно, що на завершення  дійства  творчі  педагоги провели захоплюючий медичний квест  для школярів, де  всім учасникам були вручені  креативні " запрошення до країни Здорового способу життя» та  фруктові набори від Пирогівського магазину "Маркетопт" і компанії Ferrexpo.

Трішки статистики: 29 нових  амбулаторій було зведено в Полтавській області протягом 2018- 2020 років, Загальна сума фінансування (за даними Полтавської ОДА)  – більше 225 мільйонів гривень: 202 мільйони – кошти державної субвенції, 22 мільйони  – співфінансування з місцевих бюджетів. Вартість Пирогівської амбулаторії становить 6 млн. 51 тис. 277 грн. 27 коп., співфінансування   з місцевого бюджету – 1 млн. 344 тисяч грн., загальна площа будівлі – 204,1 м2.

Староста сіл Пироги, Яроші

Тамара Кір’ян